Foto: AFP/Scanpix/LETA

Francijas klubs Parīzes "Saint-Germain" un Anglijas komanda Mančestras "City" ar Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) tagadējā prezidenta Džanni Infantīno ziņu pārkāpuši Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) godīgas spēles noteikumus attiecībā uz klubu tēriņiem, liecina "Football Leaks" izmeklēšanā iegūtā informācija, kuras patiesumu FIFA noliedz.

Astoņu mēnešu laikā 80 žurnālisti izanalizējuši vairāk nekā 70 miljonus dokumentu, secinot, ka UEFA un tās bijušie prezidenti Mišels Platinī palīdzējuši klubiem piesegt pārkāpumus, kas tiem ļāvis izvairīties no diskvalifikācijām.

"Football Leaks" ziņo, ka abu klubu budžetos pēdējo septiņu gadu laikā iepludināti 4,5 miljardi eiro, kas tiem ļāvis veikt lielus pirkumus. UEFA noteikumi paredz, ka klubu budžetu deficīts trīs sezonu laikā nedrīkst pārsniegt 30 miljonus eiro.

Pirms četriem gadiem PSG un "City" klubi par UEFA finanšu godīgas spēles programmas noteikumu neizpildi tika sodīti katrs ar 60 miljonus eiro naudas sodu. Tiesa, abiem klubiem bija iespēja atgūt 40 miljonus eiro, ja tie pildītu izvirzītos nosacījumus.

Kā ziņo franču medijs "Mediapart", Infantīno piedāvājums "City" klubam bijis "60 miljonu eiro vietā samaksāt 20 miljonus eiro". Tāpat "Mediapart" rīcībā nonākušajās vēstulēs parādās bijušā Francijas prezidenta un PSG fana Nikolā Sarkozī vārds.

Tikmēr FIFA noraida izskanējušo informāciju, asi vēršoties pret to publicējušajiem medijiem.

"Nav nekādu pārsteigumu, ka kāds, kurš ticis atlaists, aizvietots vai nav apmierināts ar jauno vadību izplata nepatiesas baumas un dod mājienus," teikts FIFA paziņojumā.

Pašlaik 48 gadus vecais Infantīno par FIFA prezidentu kļuva 2016. gadā. Pirms tam viņš septiņus gadus pildīja UEFA ģenerālsekretāra pienākumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!