Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Spānijas futbola izlases aizsargs Serhio Ramoss svētdien atkārtoja leģendārā Ikera Kasiljasa, kā arī Latvijas izlases futbolista Vitālija Astafjeva valstsvienībā aizvadīto spēļu rekordu, laukumā izejot jau 167. reizi.

Pieredzējušais aizsargs pirmo reizi Spānijas izlasē debitēja četras dienas pirms 19. dzimšanas dienas, kad piedalījās pārbaudes spēlē pret Ķīnu.

"Tas ir grūts pārbaudījums – sasniegt Ikera rekordu," teica futbolists. "Tā ir kā balva, kas nes prieku. Šis panākums man prasīja neskaitāmus gadus."

Ramoss 2016. gadā pārņēma kapteiņa pienākumus, jo savu pēdējo maču izlasē aizvadīja ilggadējais vārtsargs Kasiljass, bet jau nākammēnes viņam ir iespēja uzstādīt jaunu rekordu, piedaloties spēlēs pret Norvēģiju un Zviedriju.

"Apsveicu ar 167. spēli mans draugs," vēstīja sociālajos tīmekļos publicētais Kasiljasa apsveikums. "Ceru, ka aizvadīsi vēl vairākas spēles. Kopā piedzīvojām lieliskus brīžus, spēlējot Spānijas izlasē."

Ramosam pietrūkst tikai deviņas spēles, lai sasniegtu jaunu Eiropas rekordu, kas pagaidām pieder leģendārajam vārtu vīram no Itālijas Džanluidži Bufonam (176). Šobrīd Ramoss ieņem dalītu otro vietu Eiropā, jo 167 spēles izlasē aizvadījuši arī Kasiljass un Astafjevs, kuram savulaik piederēja šis rekords.

Savukārt pavisam tuvs sekotājs ir Portugāles izlases līderis Krištianu Ronaldu, kurš paspējis piedalīties jau 159 valstsvienības spēlēs. Tikmēr no pasaules rekorda spānis atpaliek par 17 spēlēm, jo 184 spēlēs laukumā devies Ēģiptes futbolists Ahmeds Hasans.

"Statistika ir tāpēc, lai to pārspētu. Ja uzskatītu, ka esmu sasniedzis visus savus karjeras sapņus, futbolu vairs nespēlētu," kaujinieciski noskaņots bija aizsargs. "Katru gadu pārdomāju lietas un atgriežos ar citu entuziasmu."

33 gadus vecais Ramoss ar Spānijas izlasi 2010. gadā triumfēja Pasaules kausa izcīņā, bet 2008. un 2012. gadā kļuva par Eiropas čempionu.

Futbolists jau kopš 2005. gada pārstāv titulēto Spānijas klubu Madrides "Real", kurā kopumā dažādos turnīros jau aizvadījis 609 spēles. Kluba rekordists ir Spānijas futbola leģenda Rauls, kurš laukumā izgāja 741 spēlē, bet otro vietu ieņem Kasiljass ar 725 spēlēm.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !