Anglijas premjerlīgas klubs Londonas "Chelsea" trešdien nodrošināja vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla kārtā, mājās pieveicot Madrides "Atletico" komandu, bet jau pirmajā spēlē gūto pārsvaru pret Romas "Lazio" saglabāja Minhenes "Bayern" futbolisti.

"Chelsea" komanda triumfēja ar rezultātu 2:0 (1:0), divu spēļu summā Spānijas līgas līdervienību "Atletico" pieveicot ar 3:0.

Madrides komanda pirmajā puslaikā teorētiski varēja nopelnīt 11 metru soda sitienu, bet tiesneši epizodē, kurā soda laukumā tika nogāzts Janiks Karasko, ne saskatīja pārkāpumu, nedz izjuta vajadzību skatīties atkārtojumu. Tā vietā spēles rezultātu 34. minūtē pēc Timo Vernera piespēles pretuzbrukumā atklāja Hakims Ziješs.

Sākoties otrajam puslaikam, "Chelsea" turpināja demonstrēt organizētu spēli, pārliecinoši kontrolējot bumbu. Divas labas iespējas ātrajos uzbrukumos radās Verneram, bet pie saviem vārtiem rupju kļūdu pieļāva Mario Hermoso, Londonas futbolistiem gan nepagūstot to izmantot.

Cerību stariņš viesiem uzspīdēja, kad bīstamu sitienu 80. minūtē izpildīja Žoau Fēlikss. Bumba garām vārtiem spurdza vien rikošeta dēļ. Taču tūlīt sekojošā stūra sitiena laikā sarkano kartīti par rupju spēli nopelnīja melnkalnietis Stefans Savičs, kurš pretiniekam iesita ar elkoni. Savičam nākamtrešdien vajadzētu viesoties "Skonto" stadionā Pasaules kausa atlases cikla spēlē pret Latvijas izlasi.

Noraidījuma dēļ mača pēdējās minūtēs bija vērojams atklāts futbols. "Chelsea" futbolisti izšķērdēja vairākas labas iespējas, bet jau kompensācijas laikā pēdējo bīstamo sitienu viesu rindās nerealizēja Fēlikss. Londonas klubs viesus vairs nepasaudzēja, jau pašā spēles izskaņā rezultātu 2:0 pretuzbrukumā panākot Emersonam.

Krietni mazāka intriga bija Minhenē, kur "Bayern" futbolisti ar rezultātu 2:1 (1:0) pieveica "Lazio". Pirmajā komandu spēlē Vācijas klubs uzvarēja ar 4:1, divu spēļu summā gūstot panākumu ar 6:2.

Spēles pirmajā puslaikā Roberts Levandovskis realizēja 11 metru soda sitienu, bet 73. minūtē pārsvaru dubultoja Eriks Maksims Šupo-Motings. Marko Parolo, sitot ar galvu, paspēja vēl sadeldēt mājinieku pārsvaru, taču kaut neizšķirtu vienā spēlē Itālijas futbolisti nespēja izcīnīt.

Ceturtdaļfināla kārtā Londonas un Minhenes komandas jau sagaida Anglijas vienības "Liverpool" un "Manchester City", Francijas klubs "Paris Saint-Germain", Vācijas vienība "Borussia Dortmund", Portugāles komanda "Porto" un Spānijas grands "Real Madrid".

Nākamās kārtas pāri tiks noteikti piektdien gaidāmā izlozē.