Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Ķīnas farmācijas kompānija "Sinovac" ziedos 50 000 savas Covid-19 vakcīnas devu Dienvidamerikas futbola konfederācijai CONMEBOL, lai aizsargātu spēlētājus gaidāmajās sacensībās.

CONMEBOL otrdien paziņoja, ka šīs vakcīnas devas tiks izmantotas, lai sapotētu spēlētājus pirms Amerikas Kausa ("Copa America") spēlēm jūnijā un uz citām reģionālām sacensībām.

"Šis ir milzu solis uz priekšu Covid-19 pandēmijas sakaušanai, bet tas nenozīmē, ka mēs jebkādā veidā atslābsim," paziņoja konfederācijas prezidents Alehandro Domingess.

CONMEBOL pavēstīja, ka tā ir pirmā sporta konfederācija, kas saņems vakcīnu plašai potēšanai pret Covid-19, bet nesniedza sīkākas ziņas, kas un kad saņems šīs vakcīnas devas.

Urugvajas prezidents Luiss Lakalje Pou, kurš darbojās kā vidutājs, "bija svarīgs, lai tiktu pabeigts ļoti svarīgs darījums Dienvidamerikas futbolam", teikts CONMEBOL paziņojumā.

Domingess pateicās "Sinovac" "par sapratni, ka futbols ir fundamentāls pasākums dienvidamerikāņu ekonomikai, kultūrai, fiziskajai un garīgajai veselībai".

Dienvidamerika tagad ir jaunā koronavīrusa pandēmijas epicentrs, kur strauji pieaug inficēšanās, hospitalizācijas un nāves gadījumu skaits. Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Brazīlijā ir otrais lielākais pasaulē pēc ASV un strauji tuvojas 360 tūkstošiem. Veselības aprūpes sistēmas sabrukuma dēļ Brazīlijā ir atcelti vairāki štatu čempionāti.

Šīgada "Copa America" spēles notiks no 13. jūnija līdz 10. jūlijam Argentīnā un Kolumbijā.

Brazīlijas futbola konfederācija otrdien paziņoja par jaunā koronavīrusa uzliesmojumu sieviešu nacionālajā komandā. Konfederācijas mītnē Teresopolisā pie Riodežaneiro Covid-19 testi bija pozitīvi trim spēlētājām un divām trenerēm.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!