Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) ceturtdien apstiprināja jaunus licencēšanas noteikumus, lai aizstātu pastāvošos "Financial Fair-Play" (FFP) noteikumus.

Noteikumi atļaus komandām ciest lielākus finansiālos zaudējumus nekā iepriekš, taču ierobežojot algu un transfēru tēriņus. Kā jau tika gaidīts, UEFA nolēma aizstāt 2010.gadā ieviestos FFP noteikumus, lai samazinātu kontinenta klubu lielos parādus.

FFP ierobežojumi tika pārkāpti, parādoties valsts kompānijām piederošiem klubiem, kā piemēram, Mančestras "City" un Parīzes "Saint-Germain".

UEFA tagad ļaus klubiem sasniegt zaudējumus 60 miljonu eiro apmērā trīs gadu laikā, nevis 30 miljonu eiro apmērā, kā tas bija līdz šim, un pat tiks atļauts 90 miljonu eiro zaudējumi klubiem ar "labu finansiālo stāvokli".

Taču šī noteikuma mīkstināšana ir apvienota ar ieviestajiem algu griestiem. Algu griestus, kādus izmanto Ziemeļamerikas sportā, ieviest nebija nekādu iespēju, jo UEFA ir 55 dalībvalstis ar vairāk nekā 1000 klubiem, un jāņem vērā Eiropas Savienības, kā arī valstu un turnīru likumi.

Savukārt saskaņā ar jaunajiem UEFA noteikumiem, klubiem līdz 2025./2026.gada sezonai spēlētāju un darbinieku algās, pārejās, kā arī aģentu izmaksās tiks atļauts tērēt 70% no kopējiem ienākumiem.

Izmaksu griesti kritīsies, beidzoties pašreizējiem līgumiem - 90% no ienākumiem 2023./2024. sezonā, sekojot 80% nākamajā sezonā un 70% pēc tam.

"Pārkāpumu gadījumā tiks uzlikti gan finansiāli, gan sportiski sodi," sacīja UEFA prezidents Aleksanders Čeferins.

Klubiem, kuri pārkāps noteikumus, varēs tikt piemēroti transfēru aizliegumi, gan arī spēlētāju īres ierobežojumi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!