Foto: EPA/Scanpix/LETA

Videospēļu kompānija "Electronic Arts" (EA) un Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) pārtraukusi sadarbību videospēļu izstrādē.

Pēc jauna licencēšanas līguma nenoslēgšanas populārā videospēle "FIFA" no 2023. gada būs ar nosaukumu "EA Sports FC".

Pateicoties spēles licencēšanas tiesībām, FIFA nopelna aptuveni 150 miljonus ASV dolāru. Tiek ziņots, ka plānotie ienākumi no 2019. līdz 2022. gadam bija septiņi miljardi dolāru.

FIFA gan apsolījusi jaunas videospēles, kas jau tiek veidotas, un tiks izplatītas pirms 2022. gada Pasaules kausa finālturnīra sākuma. FIFA paziņojumā teica, ka tā plāno izveidot "jaunu spēļu modeli", kā arī izcēla jaunās tiešsaistes straumēšanas vietni "FIFA+".

"Es varu jums apliecināt, ka vienīgā autentiskā, īstā spēle ar FIFA nosaukumu būs labākā, kas pieejama videospēļu spēlētājiem un futbola faniem. Interaktīvo spēļu un e-sporta nozare strauji attīstās. FIFA stratēģija ir nodrošināt, ka mēs varam maksimāli izmanot visas nākotnes iespējas un sniegt plašu produktu un iespēju klāstu," teica FIFA prezidents Džanni Infantīno.

Lai gan zem jaunā nosaukuma "EA Sports FC" tā nevarēs iekļaut saturu saistībā ar Pasaules kausu, tā joprojām saglabās licences ar spēcīgākajām futbola līgām, tostarp Anglijas premjerlīgu un UEFA Čempionu līgu.

"Esam pateicīgi par vairāku gadu ilgo sadarbību ar FIFA. Futbola nākotne ir spoža, un atbalsts nekad nav bijis tik spēcīgs," teica EA izpilddirektors Endrū Vilsons.

EA un FIFA sadarbība ilga gandrīz 30 gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!