Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien atvairīja 44 pretinieku metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) zaudēja Kolorādo "Avalanche" komandai, kas izcīnīja astoto panākumu pēc kārtas.

Merzļikins tika galā ar 44 no 50 pretinieku metieniem, atvairot 88% raidījumu.

Pirmajā trešdaļā Kolumbusas komandu vadībā izvirzīja Deimons Seversons, taču turpinājumā rezultātu izlīdzināja Keils Makars.

Otrajā periodā Mezļikinu pārspēja Ross Koltons un Miko Rantanens, panākot 3:1 mājinieku labā, bet noslēdzošajā trešdaļā viesu vārtos ripu vēl raidīja Neitans Makinons, Valērijs Ņičuškins un Rantanens, kurš ar precīzu metienu noslēdza vairākumu.

"Blue Jackets" ar 58 punktiem 70 spēlēs ieņem 16.vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs sestdien, viesojoties pie Vegasas "Golden Knights".