Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien pārbaudes spēlē Piņķos ar rezultātu 3:4 (0:2, 2:0, 1:2) zaudēja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandai Sanktpēterburgas SKA-1946.

Pirmajā trešdaļā Latvijas izlase nokļuva zaudētajos ar 0:2, tomēr otrajās 20 minūtēs spēja rezultātu izlīdzināt, kad ar precīziem metieniem izcēlās Edgars Kulda un Kārlis Ozoliņš.

Trešās trešdaļas 12. un 15.minūtē viesi vēlreiz izkaroja divu vārtu pārsvaru, bet uz šiem raidījumiem Latvijas izlase atbildēja ar vieniem gūtiem vārtiem, kad priekšpēdējā minūtē precīzs bija Pauls Zvirbulis.

Pa divām rezultatīvām piespēlēm šajā spēlē iekrāja Artūrs Kuzmenkovs un Ņikita Jevpalovs.

Šajā spēlē Latvijas U-20 izlases rindās piedalījās arī visi pieci uz valstsvienību uzaicinātie Ziemeļamerikā spēlējošie hokejisti - Rinalds Rosinskis, Teodors Bļugers, Roberts Lipsbergs, Jevpalovs un Kulda.

Abas vienības savā starpā tikās arī otrdien, kad Latvijas izlase bija pārāka ar 5:3. Piektdien Piņķos vienībai plānots noslēdzošais pārbaudes mačs pret Latvijas klubu izlasi, kurā spēlēs junioru vecumu pāraugušie spēlētāji. Pēc šīs cīņas tiks nosaukts izlases sastāvs gaidāmajam pasaules čempionātam augstākajā divīzijā.

"Pirmajā spēlē spēlēja viens sastāvs, otrajā - pavisam cits. Abās spēlēs esmu apmierināts ar spēlētāju sniegumu, ar attieksmi un pašatdevi. Šobrīd klibo spēles disciplīna, kā rezultātā nevajadzīgi noraidāmies," Latvijas Hokeja federācija (LHF) citē izlases galveno treneri Leonīdu Tambijevu. "Vēl mums ir laiks, jo esam darba procesā."

Pašlaik izlase trenējas 25 spēlētāju sastāvā, bet uz čempionātu Tambijevs ņems līdzi 23 spēlētājus - trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus.

Kā zināms, šajā čempionātā izlasei nepalīdzēs potenciālais komandas līderis Zemgus Girgensons.

Traumas dēļ izlasei pašlaik nevar palīdzēt uzbrucējs Rustams Begovs, bet otrdien no sastāva tika atskaitīts aizsargs Matīss Gelažis, kā arī uzbrucēji Deivids Sarkanis un Lauris Rancevs.

Pasaules čempionāts elites divīzijā no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Krievijas pilsētā Ufā.

Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar pašreizējo čempionvienību Zviedriju, Somiju, Čehiju un Šveici.

Latvijas izlasei čempionātā izvirzīts uzdevums izcīnīt vismaz devīto vietu jeb saglabāt vietu augstākajā divīzijā.

Latvijas U-20 hokeja izlases kandidātu saraksts pirms pasaules čempionāta:

vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punennovs (Klotenes "Flyers", Šveice), Rihards Cimermanis ("Rīga"), Vadims Miščuks ("Liepājas metalurgs");

aizsargi - Patriks Škuratovs, Edmunds Augstkalns, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis, Jānis Jaks (visi - "Rīga"), Kristaps Nīmanis (Vāsas "Red Ducks", Somija), Edgars Siksna, Roberts Mamčics (abi - "Liepājas metalurgs"), Rinalds Rosinskis (Prinsdžordžas "Cougars", WHL);

uzbrucēji - Rustams Begovs, Rihards Bukarts, Nikolajs Jeļisejevs, Georgs Golovkovs, Martins Lavrovs, Andris Siksnis, Edgars Kurmis (visi - "Rīga"), Artūrs Kuzmenkovs, Kārlis Ozoliņš (abi - "Liepājas metalurgs"), Toms Andersons ("Bern U-20", Šveice), Teodors Bļugers ("Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL), Artjoms Dašutins (Balašihas MVD, MHL).