Foto: AFP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vadība un tās Spēlētāju asociācija (NHLPA) panākušas pagaidu vienošanos par līgas lokauta pārtraukšanu, atsaucoties un virkni informācijas avotu, apgalvo ESPN.

Tiek uzsvērts, ka abām pusēm vēl jāpaveic zināms darba apjoms, lai lokautu oficiāli pasludinātu par pārtrauktu, tomēr to vidū daudzos svarīgos jautājumos panākta mutiska vienošanās.

NHL vadība savā oficiālajā paziņojumā uzsver, ka abas puses "vienojušās par līguma struktūru". Jaunā vienošanās abām pusēm vēl ir jāpārskata un oficiāli jāapstiprina.

Jaunais līgums paredzēts uz desmit gadiem ar iespēju to pārskatīt pēc pirmajiem astoņiem. Maksimālais spēlētāju līgumu termiņš tajā noteikts septiņu gadu garumā, bet 2013./14.gada sezonā komandu algu griesti paredzēti 64,3 miljonu dolāru (34,4 miljonu latu) apmērā.

Abas puses pie kompromisa nonāca agrā svētdienas rītā pēc 16 stundas ilgām sarunām, kurās atkal tika izmantota federālo starpnieku palīdzība.

Kanādas medijs TSN apgalvo, ka sezonas sākuma datums kļūs zināms pēc tam, kad tiks noteikts jaunā līguma ratifikācijas laiks. Pašlaik tiek uzskatīts, ka sezona nesāksies ātrāk par 15.janvāri.

Abas puses pie kompromisa nonāca agrā svētdienas rītā pēc 16 stundas ilgām sarunām, kurās atkal tika izmantota federālo starpnieku palīdzība.

Jau ziņots, ka vienošanās abām pusēm bija jāpanāk līdz 11.janvārim, lai 19.janvārī varētu sākt sezonu. Kā iepriekš izteicies NHL komisārs Gerijs Betmens, tā ir pēdējā diena, kad varētu sākt sezonu, lai paspētu izspēlēt regulāro čempionātu, kurā katra komanda aizvadītu pa 48 spēlēm, un izslēgšanas cīņas, kas noslēgtos jūnijā.

NHL lokauts sākās septembrī, kad beidzās klubu vadības un NHLPA vienošanās termiņš. Iepriekšējais kolektīvais līgums tika noslēgts pēc tam, kad līdzīga lokauta dēļ pilnībā tika atcelta 2004./2005.gada sezona.

Pašlaik spēles oficiāli atceltas līdz 14.janvārim. Tādējādi lokauta dēļ atceltas jau 625 spēles jeb 50,8% sezonas, kā arī "Winter Classic" spēle, kurai bija jānotiek pašā gada sākumā, un Visu zvaigžņu spēles nedēļas nogale.

Līdzšinējais kolektīvais līgums noslēdzās 15.septembrī, bet NHL sezonu bija plānots sākt 11.oktobrī.

Līgas darbība pārtraukta ceturto reizi kopš 1992.gada. Iepriekšējā NHL lokauta dēļ pilnībā tika atcelta 2004./2005.gada sezona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!