"Rīga"/"Prizma" spēlētāji piektdien kļuva par pirmajiem Latvijas hokeja čempionāta fināla dalībniekiem.

Pusfināla ceturtajā mačā "Rīga"/"Prizma" nervus kurinošā mačā savā laukumā ar 6:5 (2:0, 2:3, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja "Zemgali"/LLU, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

Mača gaitā "Rīga"/"Prizma" nonāca vadībā ar 4:0, taču "Zemgale"/LLU paveica varoņdarbu 54.minūtē panākot neizšķirtu 5:5, kad izcēlās Viktors Jasjonis. Tomēr Jelgavas komandai ofensīvu turpināt vairs neizdevās, noslēdzot sezonu ar sāpīgu zaudējumu.

Izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Mihails Kokļins, kurš mača gaitā izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Zīmīgi, ka mača norisi divas reizes aizkavēja izsists laukuma apmales stikls.

Kā zināms, otrā pusfināla sērijā sacenšas regulārā turnīra uzvarētāji "Kurbads" un "Ozolnieki"/"Monarch". Tajā rezultāts šobrīd ir neizšķirts 1-1, bet abu komandu nākamā cīņa arī iecerēta piektdien.

Pēc tam finālsērijā uzvarētāja noskaidrošanai būs jāizcīna četri panākumi.

Kā zināms, regulārā čempionāta labākās komandas - "Kurbads" un "Zemgale"/LLU - bija nodrošinājušas sev automātisku vietu pusfinālā, kamēr 3.-6.vietas ieguvēji cīnījās ceturtdaļfinālā.

Tajā "Prizma"/"Rīga" ar 3-0 pieveica Latvijas čempionāta pastarīti "Daugavpili", bet "Ozolnieki"/"Monarch" ar tādu pat rezultātu uzvarēja "Dinamo"/"Juniors" komandu.