Fоtо: F64

Latvijas vīriešu hokeja izlase, tās galvenā trenera amatā debitējot Aleksandram Beļavskim, šodien Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma pirmajā spēlē Norvēģijā tiekas ar Dānijas valstsvienību.

Spēle Stavangerā sāksies plkst.16 pēc Latvijas laika. To tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlase piektdien tiksies ar mājiniekiem norvēģiem, bet sestdien spēkosies ar Francijas valstsvienību, kas būs viena no latviešu pretiniecēm nākamā gada pasaules čempionātā Čehijā.

Pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien un otrdienas trenējās Rīgā. No kandidātu pulka līdzi uz Norvēģiju netika paņemts vārtsargs Edgars Lūsiņš, aizsargs Mārtiņš Mežulis un uzbrucējs Andris Siksnis, kuri visi trīs šosezon sacenšas Latvijas virslīgā.

No izlasē iekļautajiem spēlētājiem līdz šim tajā nekad vēl nav spēlējuši Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Toms Andersons, Kristers Freibergs un Kristaps Bazevičs.

Tā kā šajā laikā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) nav pārtraukuma, tās spēlētāji sastāvā nav iekļauti. Tāpat sastāvā nav arī U-20 vecuma grupas spēlētāji, jo Ģirta Ankipāna vadītā U-20 izlase paralēli aizvadīs pārbaudes turnīru Dānijā.

Savainojumu dēļ Latvijas izlasei nepalīdzēs Ivars Punnenovs, Roberts Jekimovs un Juris Štāls.

Beļavskim darbā ar izlasi palīdz treneris Kārlis Zirnis, kurš ieradies no Ziemeļamerikas. Tikmēr otrs galvenā trenera palīgs līdz šim vēl nav atrasts.

Turpinājumā aprīlī risināsies Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra cīņas, kurās Latvija laikā starp 1. un 5.aprīli divreiz izbraukumā spēkosies ar Baltkrieviju, posmā starp 8. un 12.aprīli divreiz uzņems Francijas izlasi, bet starp 15. un 19.aprīli vēlreiz viesosies Norvēģijā, kur divreiz sacentīsies ar vietējo izlasi.

Nākamā gada pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases spēlētāju saraksts pārbaudes turnīrā Norvēģijā:

vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ervīns Muštukovs ("Aalborg", Dānija);

aizsargi - Māris Jass ("Nitra", Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno "Foxes", Itālija), Jānis Andersons (Trenčīnas "Dukla", Slovākija), Jēkabs Rēdlihs (Karlovi Vari "Energie", Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī "Red Ice", Šveice), Kristaps Bazevičs (Pori "Assat", Somija), Kristers Freibergs (Hamburgas SV, Vācija), Mārtiņš Gipters ("Liepāja");

uzbrucēji - Koba Jass (Liberecas "Bili Tygri", Čehija), Armands Bērziņš (Bruniko "Val Pusteria", Itālija), Lauris Bajaruns (Hersholmas "Rungsted", Dānija), Toms Andersons ("Thurgau", Šveice), Artūrs Mickevičs (Ņeftekamskas "Toros", Krievija), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau "Arlan", Kazahstāna), Aleksejs Širokovs (Grodņas "Ņeman", Baltkrievija), Edijs Brahmanis ("Gomeļ", Baltkrievija), Jānis Ozoliņš ("Rīga"/"Prizma"), Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis (abi - "Rīga"), Miks Lipsbergs (bez kluba).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !