Latvijas sieviešu hokeja izlase pirmdien ar uzvaru sāka pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīru, pirmajā mačā ar rezultātu 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) pārspējot Kazahstānas hokejistes.

Pirmajā trešdaļā Latvijas hokejistes 13. minūtē nonāca iedzinējos, taču 13 sekundes vēlāk Ilze Bičevska rezultātu izlīdzināja. Kazahstāna 16. minūtē vēlreiz izvirzījās vadībā, bet turpinājumā Latvijas hokejistēm izdevās panākt sev labvēlīgu rezultātu.

Otras trešdaļas izskaņā Līga Miljone guva divus vārtus pēc kārtas, panākot rezultātu 3:2, bet 47. minūtē viņa mazākumā guva savus trešos vārtus spēlē. Piecas minūtes vēlāk Iveta Koka panāca jau trīs vārtu pārsvaru Latvijas izlasei

Pēc gada pārtraukuma Latvijas izlases sastāvā atgriezusies ilggadējā valstsvienības līdere Inese Geca-Miljone. Pirms diviem gadiem pirmo reizi pasaules čempionātu vēsturē vienā komandā spēlēja divas mātes un divas meitas – Inese Geca-Miljone un Līga Miljone, kā arī Aija Apsīte un Agnese Apsīte. Šogad izlasē debitē jaunākā no Apsītēm – Kristiāna.

Tāpat Latvijas hokejistēm šajā turnīrā jāiztiek bez galvenā trenera Aleksandra Macijevska, kurš "Kurbads" komandas sastāvā cīnās par zelta medaļām Latvijas čempionātā. Viņa prombūtnes laikā aizvietos Lolita Andriševska, par konsultantu piesaistīts Andrejs Zaķis.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlases pretinieces būs Ungārijas, Itālijas, Ķīnas un Nīderlandes hokejistes.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrs ir trešās spēcīgākās valstu izlašu sacensības.