Latvijas sieviešu hokeja izlase ceturtdien pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas trešajā spēlē ar 4:3 (1:1; 1:1; 2:1) sakāva Itālijas izlasi.

Latvijas hokejistes pretinieku vārtsardzi pārspēja jau pirmajā uzbrukumā, kad precīza izrādījās Ieva Pētersone. Turpinājumā iespēja spēlēt vairākumā bija gan Latvijas, gan Itālijas izlasei, taču rezultāts palika nemainīgs. Piecas minūtes pirms perioda beigām, Evija Tētiņa kapitulēja itālietes Čelsijas Furlani priekšā. Uz ģērbtuvēm komandas devās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Otrā perioda sākumā turpināja "klibot" mūsējo spēle vairākumā. Pēc kārtas netika izmantoti divi pretinieču saņemtie noraidījumi. Toties savu iespēju vairākumā īstenoja Itālijas izlase, vārtus gūstot Annai de la Forestai de Divonnei. Taču rezultātu 2:2 atjaunoja Iveta Koka.

Trešo periodu Latvijas izlase iesāka, nokļūstot mazākumā. Lai gan tas tika izturēts, Itālijai vārtus izdevās gūt jau esot vienādos sastāvos. Šoreiz Tētiņu vārtos pārspēja Samanta Džusa. Tad maču savās rokās ņēma Līga Miljone. Vispirms viņa perioda 13. minūtē izlīdzināja spēles rezultātu, panākot 3:3. Bet nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām, Miljone izrāva uzvaru, gūstot savus otros vārtus periodā un spēlē. Itālietēm atspēlēties vairs neizdevās un Latvija guva panākumu, uzvarot ar rezultātu 4:3.

Uzvara latvietēm ļauj saglabāt cerības cīnīties par pirmo vietu turnīrā. Nākamā spēle notiks piektdien plkst. 18.00, kad Latvija mērosies spēkiem ar Ķīnu.

Svētdien, turnīra pēdējā dienā, latvietēm pretī stāsies Nīderlandes izlase.

B grupas uzvarētājas kvalificēsies 2017. gada 1. divīzijas A grupas turnīram.