Latvijas hokeja komandas "Rīga" hokejisti ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Ņižņekamskā notiekošā Pasaules kausa izcīņas jauniešu klubu komandām ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par piekto vietu turnīrā.

Ceturtdaļfināla mačā "Rīga" ar 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) atzina Somijas komandas Helsinku "Jokerit" pārākumu.

Rīdziniekiem šī spēle bija neveiksmīga, jo jau astotajā minūtē viņi nonāca iedzinējos, bet otrās trešdaļas izskaņā rezultāts īsā laikā kļuva jau 0:3. Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā šī mača 55.minūtē guva Uvis Balinskis.

Šī turnīra pirmajā mačā "Rīga" ar 4:5 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Čehijas vienībai Prāgas "Sparta", bet otrajā cīņā ar 3:0 uzvarēja Zviedrijas kluba Malmes "Redhawks" juniorus. Savukārt apakšgrupu noslēdzošajā mačā rīdzinieki ar 1:5 piekāpās Ņižņekamskas "Reaktor".

Ar trīs spēlēs gūtiem četriem punktiem "Rīga" A apakšgrupā ieņēma otro vietu.

Pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā "Rīgu" gaida cīņa par 5.-8. vietu šajā turnīrā.

Jau ziņots, ka "Rīga" galvenais treneris šosezon būs Ņiživijs, kurš iepriekš strādāja par Rīgas "Dinamo" galvenā trenera palīgu. Tagad viņš samainījies vietām ar "Rīga" iepriekšējo vadītāju Ronaldu Ozoliņu, kurš nu kļuvis par Normunda Sējēja asistentu "Dinamo".

Gatavojoties jaunajai Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonai, "Rīga" piedalījās pārbaudes turnīrā Čerepovecā, kur izcīnīja vienu uzvaru piecās spēlēs, bet kopējā vārtu attiecība šajā turnīrā Latvijas jaunajiem hokejistiem bija 6:26. Tikmēr vēl vienā pārbaudes cīņā savās mājās ar 2:0 tika uzveikta Sanktpēterburgas SKA-1946 komanda.

MHL sezona, kurā startēs 31 komanda no trīs valstīm, sāksies 4. septembrī, bet "Rīga" pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk mājās uzņemot Maskavas "Spartak" vienību.

Pasaules kausa izcīņa jauniešu klubu komandām Krievijā tiek aizvadīta sesto reizi un visos turnīros piedalījusies arī "Rīga".

Pirmajā Pasaules kausa turnīra norises gadā 2011. gadā "Rīgai" tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā, otrajā gadā rīdzinieki ieņēma ceturto vietu apakšgrupā starp sešām vienībām, nekvalificējoties pusfinālam, bet iepriekšējos trīs gados Latvijas komanda turnīrā izcīnījusi piekto vietu.