Latviešu uzbrucējs Eduards Tralmaks sestdien guva vārtus Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) finālsērijas otrajā spēlē, kaldinot Čikāgas "Steel" komandas uzvaru, kamēr vārtsargs Mareks Mitens ar lielisku spēli vārtos un aizsargs Givdo Jansons ar rezultatīvu piespēli ieveda Estonas "Rebels" vienību Ziemeļamerikas Hokeja līgas (NAHL) finālā.

"Steel fināla otrajā spēlē viesos ar 5:1 (3:0, 0:0, 2:1) pārspēja vārtsarga Matīs Edmunda Kivlenieka pārstāvēto Sūsitijas "Musketeers", sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Tralmaks ar vārtu guvumu atzīmējās trešā perioda 14.minūtē, kad panāca 5:0. Viņš šajā mačā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Kivelnieks atvairīja 18 no 22 pretinieku mestajām ripām līdz trešā perioda astotajā minūtē tika nomainīts.

Savukārt ASV otrajā spēcīgākajā junioru hokeja turnīrā NAHL "Rebels" pusfināla izšķirošajā, trešajā, spēlē ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Aberdīnas "Wings", sērijā uzvarot ar 2-1.

Mitens šajā mačā laukumā bija vairāk nekā 77 minūtes, kuru laikā atvairīja 23 no 24 pretinieku mestajām ripām.

Tikmēr Jansons atdeva rezultatīvu piespēli komandas biedram Jevgēņijam Jakovļevam, kurš pagarinājuma 17.minūtē izrāva "Rebels" vienībai uzvaru. Jansons šajā mačā trīs reizes meta pa pretinieku vārtiem un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

"Rebels" svētdien Robertsona kausa finālā spēkosies ar Teksas komandu "Lone Star Brahmas".

ASV junioru hokejs šosezon aizritēja zem Latvijas vārtsargu zīmes, jo Kivlenieks tika nosaukts par USHL sezonas labāko spēlētāju, bet Mitens saņēma identisku novērtējumu NAHL.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!