Krievijas U-20 hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta elites divīzijā ar 2:1 pieveica Čehijas vienaudžus, bet pēc mača atsveicināšanās laikā nebija tālu līdz lielākam incidentam.

Pirmā perioda beigās Krieviju vadībā izvirzīja Artjoms Gaļimovs, bet piecas minūtes pirms otrā pārtraukuma Nikolajs Kovaļenko panāca 2:0. Pēc 47 sekundēm Jahims Kondeliks samazināja rezultāta starpību, bet Krievijas hokejisti līdz mača beigām nosargāja minimālo pārsvaru, svinot otro uzvaru divos mačos.

Spēles laikā starp abām komandām bija jūtama spriedze, ko vēl pastiprināja čehu hokejista Jakuba Lauko noraidījums pēdējās trešdaļas vidū. Vienā no epizodēm Lauko asi apmalē iegrūda krievu hokeja jauno zvaigzni Vasīliju Podkolzinu, par ko saņēma noraidījumu.

Epizode krievu jauneklim palika labi atmiņā, jo pēcspēles atsveicināšanās laikā Podkolzins pagrūda čehu. Incidents nepārvērtās lielākā ķildā, komandas mierīgi atstāja laukumu, tomēr epizodi piefiksēja televīzijas kameras.

Vēl citā mačā ASV hokejisti ar 8:2 sagrāva Kazahstānu, arī tiekot pie otrā panākuma divos mačos.