Latvijas izlases hokejists Elvis Merzļikins piektdien no laukuma malas noraudzījās, kā viņa pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas "Blue Jackets" uzvarēja Čikāgas "Blackhawks" vienību.

Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīja ceturto uzvaru šosezon, ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pieveicot Čikāgas "Blackhawks" hokejistus.

Spēles rezultātu devītajā minūtē vairākumā atklāja Olivers Bjorkstrands, kurš neapturēja ripu pirms metiena pēc Kamerona Atkinsona piespēles. Vairāk vārtu gūšanas iespējas gan rādīja mājinieki, tomēr "Blue Jackets" vārtsargs Jonass Korpisalo saglabāja vārtus neskartus, atvairot arī pēkšņu Karla Soderberga izgājienu uz viņa cietoksni.

Spēles otrajā periodā Ēriks Robinsons aizmuka no "Blackhawks" aizsargiem, pēc Bjorkstranda piespēles panākot jau rezultātu 2:0.

Vadzis gan lūza arī otrajā laukuma pusē. Korpisalo mazākumā atvairīja vairākus metienus pēc kārtas līdz Dilans Stroums tomēr spēja pārspēt somu hokejistu.

"Blackhawks" hokejisti vairākkārt arī varēja izraut papildlaiku. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viens pats vārtu priekšā nonāca Patriks Keins, bet Korpisalo knapi aizskāra viņa raidīto ripu. Savukārt minūti vēlāk Soderberga raidītā ripa izslīdēja cauri vārtsarga kājsargiem, tomēr aizripoja garām vārtu stabam. Rezultātu nedeva arī spēle ar sešiem laukuma spēlētājiem, viesiem noturot pārsvaru pār Čikāgas komandu.

Korpisalo viesu vārtos atvairīja 31 no 32 metieniem, bet viņa tautietis Kevins Lankinens mājinieku labā tika galā ar 25 no 27 raidījumiem.

"Blue Jackets" ar 11 punktiem deviņās spēlēs ieņem pirmo vietu Centrālajā divīzijā, kuras sesto pozīciju ar septiņiem punktiem ieņem Čikāgas klubs. Abas komandas svētdien tiksies atkārtoti.