Foto: AFP/Scanpix

Nākamsezon Nacionālā hokeja līga (NHL) plāno atgriezties pie 82 spēļu grafika, paziņoja līgas komisārs Gerijs Betmens, kurš arī norādīja, ka uzsāktas sarunas ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) un Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) par NHL hokejistu iespējamu dalību 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Pagājušā NHL sezona uz vairākiem mēnešiem Covid-19 izplatības dēļ tika apturēta 12.martā, bet rudens sākumā Kanādā noslēdzās "burbuļa" apstākļos. Ņemot vērā, ka Covid-19 izplatība pasaulē aizvien turpinās, šosezon NHL klubi katrs aizvada 56 spēles.

Tāpat Covid-19 dēļ mainīts divīziju sastāvs. Ceļošanas ierobežojumu dēļ komandas spēkojas tikai ar savas divīzijas klubiem.

Lai arī NHL pēdējā gada laikā nācies pamatīgi pielāgoties jaunajiem apstākļiem, Betmens pauda pārliecību, ka nākamsezon divīziju izkārtojums atgriezīsies vecajās sliedēs, bet komandas atkal sezonas laikā varēs izspēlēt 82 mačus.

Zināms, ka līgas jaunpienācēja Sietlas "Kraken" nākamsezon spēlēs Klusā okeāna divīzijā, bet šī iemesla dēļ uz Centrālo divīziju pārcelsies Arizonas "Coyotes".

Līgas komisāra padomnieks Bijs Deilijs norādīja, ka līga ir sākusi pārrunas ar IIHF un SOK par NHL hokejistu iespējamu dalību 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Līgas komisārs gan uzsvēra, ka SOK šobrīd visu enerģiju velta Tokijas olimpiskajām spēlēm, tāpēc šis jautājums starp starptautiskajām organizācijām varētu tikt izdiskutēts vēlāk.

Deilijs arī uzsvēra, ka starptautiskās organizācijas ir sadzirdējušas NHL vēlmi sadarboties, tāpēc konkrētākas pārrunas plānotas pēc tam, kad SOK būs tikusi galā ar Tokijas olimpisko spēļu organizēšanu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!