Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Pitsburgas "Penguins" un Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien uzsāka dalību NHL izslēgšanas spēlēs, mājās piekāpjoties Ņujorkas "Islanders" hokejistiem.

"Penguins" ar rezultātu 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) piekāpās spēles papildlaikā, sēriju līdz četrām uzvarām uzsākot ar zaudējumu.

Teodors Bļugers spēli aizvadīja ceturtajā uzbrucēju virknējumā, bet nospēlēja 18:48 minūtes, kas ir viņa personīgais izslēgšanas spēļu rekords. Centra uzbrucējs uzvarēja sešus no deviņiem iemetieniem, izpildīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī trīsreiz veica spēka paņēmienus.

Vēl uzbrucēja kontā vienreiz pretiniekam sekmīgi atņemta ripa, kā arī lietderības koeficients -1.

Spēles rezultātu viesu labā astotajā minūtē atklāja Kails Palmeri, bet Frederiks Gudro drīz vien panāca izlīdzinājumu. Savukārt otrā perioda ievadā tieši Bļugeram bija izcila iespēja gūt otros "Penguins" vārtus, bet viņa metienu pēc vārtu apslidošanas apturēja Iļja Sorokins.

Tiesa, vien minūti vēlāk Sidnijs Krosbijs, kurš meistarīgi pielaboja lidojošu ripu, panāca rezultātu 2:1 mājinieku labā. Viesi trešajā periodā vispirms izlīdzināja rezultātu, vārtos gūstot Žanam Gabrielam Pažo, bet Broka Nelsona metiens cauri Krista Letanga kājām četras minūtes pirms pamatlaika beigām jau sagādāja "Islanders" komandai vadību (2:3).

Taču nieka pusminūti vēlāk Kasperi Kapanens ar spēcīgu plaukstas metienu, kas vispirms skāra vārtu stabu, nodrošināja papildlaiku. Mača 77. minūtē otro reizi izcēlās Palmeri, kurš viesiem izrāva uzvaru. "Islanders" uzbrucējs pieslidoja pie vārtiem un raidīja ripu tuvajā "devītniekā", trāpot pāri vārtsarga Tristana Džarija plecam.

Džarijs mājinieku vārtos atvairīja 37 no 41 pretinieku raidījuma, bet Sorokins tika galā ar 39 no 42 metieniem. Krievijas hokejistam šī bija debija izslēgšanas spēlēs. Sorokins vārtos aizstāja savainoto tautieti Semjonu Varlamovu.

Abas komandas sērijas otro spēli Pitsburgā aizvadīs otrdien. Vērts piebilst, ka sērijas pirmajā mačā nepiedalījās "Penguins" zvaigzne Jevgeņijs Malkins.

Teodors Bļugers šosezon regulārajā sezonā 43 spēlēs sakrāja 22 punktus (septiņi vārti un 15 rezultatīvas piespēles). Hokejists pērn debitēja "play-off", četros mačos izceļoties ar vieniem vārtiem, bet "Penguins" komandai zaudējot izslēgšanas spēļu kvalifikācijas kārtā.