Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents turpmāko termiņu būs Francijas pārstāvis Liks Tārdifs, kurš amatā nomainīs Renē Fāzelu.

Sestdien Sanktpēterburgā notika IIHF prezidenta vēlēšanas un uz amatu bija pieci pretendenti. Pēc balsošanas pirmās kārtas cīņu par krēslu neturpināja čehs Petrs Bržīza, otrajā kārtā izstājās dānis Henriks Bahs Nilsens, bet trešajā Sergejs Gončarovs no Baltkrievijas.

Tādējādi jaunais prezidents tika noskaidrots ceturtajā kārtā, kurā Tārdifs saņēma 67 balsis jeb vairākumu, kamēr vācietim Francam Reindlam bija 39 delegātu balsis.

68 gadus vecais Tārdifs ir Kanādas un Francijas dubultpilsonis. Savā dzimtenē viņš spēlēja līdz koledžu līmenim, bet 1975.gadā pārcēlās uz Eiropu, kur vispirms divas sezonas pavadīja Beļģijas hokejā, bet pēc tam turpmāko karjeru spēlēja Francijā, pārstāvot Šamonī un Ruānas komandas.

Pēc karjeras beigām Tārdifs pārraudzīja Ruānas jaunatnes hokeja attīstības programmu, bet pēc tam strādāja Francijas Ledus sporta veidu federācijā, kur vadīja hokeja departamentu. 2006.gadā Tārdifs kļuva par Francijas Hokeja federācijas pirmo prezidentu un pēc tam trīs reizes tika pārvēlēts amatā, kurā atrodas arī šobrīd.

2012. gadā Tārdifs tika ievēlēts IIHF Padomē, viņš federācijā vadījis sacensību komiteju un finanšu komiteju.

Tikmēr par organizācijas pirmo viceprezidentu tika ievēlēts slavenais čehu hokejists Bržīza, kurš balsošanas pēdējā kārtā saņēma 70 balsis, kamēr viņa konkurentam, kanādietim Bobam Nikolsonam, bija 33 balsis. Par reģionālajiem viceprezidentiem tika ievēlēti Nikolsons (Amerikas zona), Aivazs Omorkanovs no Kirgizstānas (Āzija un Okeānija) un Nilsens (Eiropa un Āfrika).

1994. gada jūnijā šveicietis Fāzels tika ievēlēts IIHF prezidenta amatā un vēlāk pārvēlēts turpmākajās vēlēšanās 1998., 2003., 2008., 2012. un 2016. gadā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!