Latvijas sieviešu hokeja izlase trešdien atspēlējās no rezultāta 1:5 un izcīnīja uzvaru pasaules hokeja čempionāta otrās divīzijas A grupas trešajā spēlē.

Latvijas hokejistes ar rezultātu 6:5 (1:2, 0:3, 4:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Taivānu.

Pirmajā trešdaļā latvietes, spēlējot četri pret četri, guva vārtus, precīzai esot Līgai Miljonei un panākot rezultātu 1:0. Spēles 17. minūtē pretinieces izmantoja vairākumu un izlīdzināja rezultātu, bet mazāk kā divas minūtes līdz perioda beigām izvirzījās vadībā ar 1:2.

Otrās trešdaļas ievadā Latvijas hokejiste Karīna Aņisimova nopelnīja noraidījumu, ko Taivāna izmantoja, lai dubultotu savu pārsvaru (1:3).

Pēc trešās ielaistās ripas Kristiānu Apsīti Latvijas vārtos nomainīja Guna Estere Gailīte, kura pirmo reizi tika pārspēta jau pēc nedaudz vairāk kā trīs minūtēm. Mača 30. minūtē Apsīte kapitulēja vēlreiz, pretiniecēm panākot rezultātu 1:5.

Savukārt noslēdzošajā trešdaļā mazāk nekā divu minūšu laikā divus vārtus guva Krista Jipa-Čaka, bet 58. minūtē otros vārtus šajā mačā guva Miljone un samazināja deficītu līdz vieniem vārtiem (4:5).

59. minūtes ievadā "hat-trick" nokārtoja Jipa-Čaka un panāca neizšķirtu, bet pagarinājuma 27. sekundē uzvaru nesošos vārtus guva Miljone, arī tiekot pie "hat-trick".

Ar sešiem punktiem divās spēlēs grupas līderpozīcijās atrodas Lielbritānija. Latvija ar sešiem punktiem trīs mačos ieņem otro vietu, bet trešā ir Taivāna ar četriem punktiem, divi punkti vienā cīņā ir Spānijai, Meksikai ir divi zaudējumi tikpat spēlēs, bet Ziemeļkoreja atsauca dalību turnīrā.

Piektdien latvietes noslēgs turnīru ar spēli pret Lielbritāniju.

Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Miks Golubovičs sastāvā iekļāvis divas vārtsardzes, septiņas aizsardzes un 12 uzbrucējas.

Covid-19 pandēmijas dēļ pēdējo reizi Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā piedalījās 2019. gadā, ieņemdama pēdējo vietu pirmās divīzijas B grupā.

Golubovičam pasaules čempionātā asistē Laila Dekmeijere-Trigubova un Vladislavs Koniševs, kā arī vārtsargu treneris Helmuts Eglītis.

Tikai grupas uzvarētāja iekļūs pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupā.

Turnīrs Hakā norisināsies no 3. līdz 8. aprīlim.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsardzes - Kristiāna Apsīte ("Buz Beykoz", Turcija), Guna Estere Gailīte (HK "L&L");

aizsardzes - Aija Apsīte, Alīna Šardina (abas - "Laima"), Beāte Žagare (Kerntenas "Lakers", Austrija), Anna Kubliņa, Kate Sabīne Rubīna (abas - "Lauvas"), Ksenija Kezika (Uhalu "Gorņak", Krievija), Sarma Pone (ASV);

uzbrucējas - Linda Rulle ("Bergkamener Baren", Vācija), Ilona Ābola-Ojaru, Baiba Kurme, Ivita Krūmiņa, Kitija Voitkeviča, Karīna Šilajāne, Anna Lagzdiņa (visas - "Laima"), Karīna Aņisimova ("Odense", Dānija), Līga Miljone (Meinas Universitāte, ASV), Krista Jipa-Čaka (Kanāda), Jūlija Mihejenko ("Lauvas"), Elizabete Laima Lukašēviča, Samanta Pudule (HK "L&L").