Latvijas U-20 puišu hokeja izlase trešdien Kanādas pilsētā Edmontonā piedzīvoja zaudējumu ceturtdaļfinālā.

Savā vēsturē pirmajā pasaules U-20 čempionāta ceturtdaļfinālā Latvija ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) grandiozā divcīņā piekāpās Zviedrijai.

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā šajā mačā iemeta Gustavs Ozoliņš.

Latvija spēli sāka ļoti apņēmīgi un tai pirmajās desmit minūtēs pat piederēja pārsvars. Metienu attiecība tobrīd bija 6:2 par labu latviešiem, taču turpinājumā zviedri ieguva lielāku kontroli. Tiesa, Latvija aizsardzībā spēlēja disciplinēti, turklāt pārliecinošs vārtos bija Bruno Brūveris.

Tomēr tieši zviedri atklāja cīņas rezultātu, kad 17. minūtē pēc lieliskas partnera piespēles izcēlās Īsaks Rosens. Latvieši gan turpināja rādīt zobus favorītiem, un otrā perioda beigās Ozoliņš ar lielisku metienu no zilās līnijas panāca neizšķirtu.

Tādējādi noslēdzošās 20 minūtes sākās ar rezultātu 1:1, taču jau otrajā minūtē 5+20 minūšu noraidījumu par sitienu pretiniekam galvā saņēma Martins Laviņš. Latvijai piecas minūtes nācās spēlēt mazākumā, taču komanda to varonīgi izturēja, bet 50. minūtē pēc Emīla Andrē metiena no zilās līnijas tik un tā atkal nonāca iedzinējos.

Atspēlēties tā arī neizdevās, kaut gan vēl pēdējās sekundēs Latvija savērpa nelielu karuseli pie zviedru vārtiem.