"MasterCard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijā sesto uzvaru sestdien izcīnīja "Ventspils", kas ar 83:65 pārspēja Lietuvas trešo spēcīgāko klubu "Šiauliai".

Pēc uzvaras ventspilnieki atgriezās BBL labāko trijniekā, kur Kurzemes klubu apsteidz tikai "VEF Rīga" un Tartu "Rock", vēsta "Ventspils" mājaslapa internetā.

Artūra Bērziņa rezultatīvā spēle ļāva BK "Ventspils" sekmīgi uzsākt pirmo ceturtdaļu, dažu minūšu laikā iegūstot deviņu punktu pārsvaru 20:11. Strēlnieks un Vairogs dāsni dalīja piespēles, visi kopā cīnījās zem groziem un ventspilnieki turēja spēles grožus savās rokās. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs iespēlējās arī viesi un pēc Vīvera metieniem starpība saruka līdz četriem punktiem 23:19.

Otrajā ceturtdaļā Šauļiem nebija izteikta līdera, taču ļoti labi spēlē iesaistījās rezervisti, traucējot mājiniekiem doties otrajā izrāvienā. 16. minūtē pēc Harisa soda metieniem komandas šķīra vairs tikai viena punkta tiesa 31:30. Par laimi, Kuzminsks pēc Andersona piespēles trieca bumbu grozā no augšas, realizēja soda metienu un ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas uz laiku apturēja viesu ofensīvu. Arī nākamajās epizodēs lietuviešu leģionārs uzņēmās iniciatīvu, precīzi uzbruka, 18. minūtē atjaunojot plus septiņi 40:33. Puslaika izskaņā Kuzminska sarīkotajam "koncertam" pievienojās Andersons un Vairogs. Pirmais ar tālmetienu, otrais ar precizitāti soda metienos beidzot panāca ar divciparu skaitli rakstāmu vadību 45:35. Lietuvieši divus punktus atguva, nenojaušot par otrajā puslaikā gaidāmo "Kurzemes pirti".

Ventspilnieki pēc pārtraukuma atsāka vareni. Aizsardzībā viesiem vairs netika daudz iespēju izmest brīvus metienus, savukārt uzbrukumā laukuma saimnieki spēja gandrīz visu. Daudz un precīzi meta Vairogs, spēles organizāciju savās rokās turēja Jānis Strēlnieks. Ventspils pārsvars strauji auga, pēc 30 nospēlētām minūtēm sasniedzot 24 punktu starpību 73:47. No šāda trieciena Šauļu komanda vairs neatguvās un spēles pēdējās desmit minūtēs spēja dzēst tikai vienu ceturto daļu deficīta.

Nākamā spēle ventspilniekiem Mastercard BBL paredzēta pēc divām nedēļām, kad VentspilsOlimpiskajā centrā viesosies Zviedrijas klubs "Dolphins".

BK Ventspils - Šiauliai 83:65 (23:19, 22:18, 26:10, 12:18)
Ventspils: Vairogs 20 (6ab), J. Strēlnieks 13, A. Bērziņš 13, Anderson 15, Kuzminskas 11 (7ab), Mason 4 (5ab), Blaus 3 (6ab), Štimacs 2, M. Gulbis 2, Bankevics, A. Strēlnieks
Šiauliai: Weaver 15 (6ab), Harris 15, Sarakauskas 13 (5ab), Gvezdauskas 7, Ruzgas 4, Cepulis 3, Janavicius 3, Žukauskas 2, Gumenyuk 2, Matulionis 1