Piekto zaudējumu piecās ULEB Eirolīgas turnīra pirmā apļa spēlēs piektdien piedzīvoja latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Serbijas čempionvienība Belgradas "Partizan".

Aizvadītajā D apakšgrupas piektās kārtas mačā "Partizan" savā laukumā ar 72:77 (16:16, 25:17, 21:22, 10:22) piekāpās Vācijas komandai Bambergas "Brose Baskets".

Bertāns šajā cīņā laukumā pavadīja 18 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, realizējot vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem, toties kļūdoties abos soda metienu mēģinājumos.

Vēl latvieša kontā pa viena rezultatīvai piespēlei, pārtvertai bumbai un pieļautai kļūdai, kā arī četras piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un neitrāls efektivitātes koeficienta rādītājs.

Vēl divas minūtes un 47 sekundes pirms spēles beigām "Partizan" atradās vadībā ar 70:64, tomēr tad 11 punktus pēc kārtas guva viesi, nosverot uzvaras kausus savā labā.

Vācijas kluba labā 19 punktus guva slovēnis Boštjans Načbars, bet "Partizan" rindās ar 17 punktiem izcēlās Dorde Gagičs.

Jau ziņots, ka ceturto zaudējumu piecās turnīra spēlēs ceturtdien piedzīvoja latviešu saspēles vadītāja Jāņa Blūma pārstāvētā Lietuvas vienība Viļņas "Lietuvos rytas", kas ar 67:73 savā laukumā piekāpās Turcijas klubam Stambulas "Bešiktaš". Blūms laukumā pavadīja 17 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus.

Pēc pirmā apļa piecām spēlēm D apakšgrupā pirmo vietu ar piecām uzvarām ieņem Spānijas klubs Barselonas "Regal", otrajā pozīcijā ar četriem panākumiem atrodas Krievijas komanda Maskavas CSKA, trīs uzvaras "Bešiktaš" kontā, "Brose Baskets" komanda iekrājusi divas uzvaras, "Lietuvos rytas" basketbolisti tikuši pie viena panākuma, bet "Partizan" kontā tikai zaudējumi.

ULEB Eirolīgas apakšgrupu sacensībās 24 komandas sadalītas četrās grupās un aizvadīs divu apļu turnīru, katras grupas pirmo četru vietu ieguvējiem iekļūstot nākamajā posmā. Savukārt "Top 16" turnīrā līdzšinējo četru grupu vietā 16 komandas tiks sadalītas divās grupās pa astoņām vienībām katrā, turklāt komandu izvietojums pa grupām netiks noteikts izlozē, bet gan ar iepriekš saskaņotu kārtību. Arī šeit vienības sacentīsies divos apļos.

Katras grupas pirmo četru vietu ieguvēji iekļūs ceturtdaļfinālā, kur sērijā līdz trijām uzvarām tiks noskaidroti "Final Four" turnīra dalībnieki.