Latvijas izlases aizsarga Daira Bertāna veiksmīgais sniegums ļāvis "Bilbao Basket" svētdien Spānijas čempionāta (ACB) spēlē ar 96:92 (24:18, 21:20, 15:13, 20:29, 16:12) savā laukumā dramatiskā cīņā papildlaikā pieveikt Vitorijas "Laboral Kutxa", kas cīnās ULEB Eirolīgā.

Bertāns laukumā pavadīja 24 minūtes un 58 sekundes, gūstot 23 punktus, kas bija labākais rādītājs komandā.

Latvietis trāpīja piecus no deviņiem divpunktu metieniem, divus no trim tālmetieniem, kā arī visus septiņus soda metienus. Tāpat Bertāns izcīnīja divas bumbas zem groziem, tiekot pie 22 efektivitātes koeficienta punktiem.

Mača pirmajā ceturtdaļā "Bilbao Basket" izvirzījās vadībā ar 17:11, bet otrajā ceturtdaļā mājinieki bija vadībā jau ar 13 punktu pārsvaru (38:25). Pēc tam Bilbao vienība jau spēlēja krietni neveiksmīgāk, jo otrā puslaika sākumā iekrātais pārsvars bija sarucis vien līdz četriem punktiem (45:41).

Aptuveni minūti līdz trešā ceturkšņa beigām "Bilbao Basket" panāca 60:49, bet pēc tam pārsvars jau piederēja "Laboral Kutxa" komandai, kas pamatlaika pēdējās minūtēs jau izvirzījās vadībā ar 75:73, taču abas vienības turpināja cīņu papildlaikā, jo pamatlaiks noslēdzās 80:80.

Tajā līdera lomu uzņēmās tieši Bertāns, kurš guva desmit no 16 "Bilbao Basket" punktiem, lielā mērā kļūstot par galveno uzvaras kaldinātāju.

Šis bija "Bilbao Basket" piektais panākums 11 spēlēs, kas ļauj saglabāt 11.vietu turnīra tabulā.