Foto: F64
Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Arbitrāžas tiesa pēc konflikta izskatīšanas starp Latvijas čempionvienību "VEF Rīga" un basketbolistu Kasparu Bērziņu lēmusi par labu spēlētājam, liekot klubam Bērziņam un viņa aģentam samaksāt kopsummā 440 000 eiro.

Kā liecina internetā pieejamais Arbitrāžas tiesas lēmuma fragments, klubam jānomaksā spēlētāja alga 380 000 eiro apmērā, kā arī jānodrošina viņa pārstāvētās aģentūras atalgojums 44 500 eiro apmērā. Tāpat klubam jāsedz spēlētāja un aģentūras tiesas izdevumi.

Spriedums paziņots piektdien. Aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies sazināties ar "VEF Rīga" kluba vadību.

Pašlaik 28 gadus vecais latvietis pagājušajā nedēļā bez Rīgas kluba informēšanas devās uz Spāniju, kur uzsāka treniņus ar valsts augstākās līgas (ACB) komandu "Rio Natura Monbus". Līdz šim viņam nebija tiesību šo klubu pārstāvēt, bet pēc Arbitrāžas tiesas lēmuma viņš esot tiesīgs noslēgt līgumu. Klubs vēsta, ka latvietis būs pieejams sestdienas vakara spēlei izbraukumā pret Badalonas "FIATC Joventut".

"VEF Rīga" savu viedokli par lēmumu pauduši tikai savā "twitter" kontā. "Par Arbitrrāžas tiesas lēmumu K.Bērziņa lietā - nepiekrītam, esam nodevuši argumentāciju izvērtēšanai juristiem. Pēc iepazīšanās lemsim par tālāko," liecina ieraksts.

Tikmēr daudz asāk reaģējusi "VEF Rīga" valdes locekle Laila Spaliņa, kura savā "twitter" kontā ievietojusi kādu bildi, pie kuras pierakstīts "FIBApràt, cienīga basketbolista uzvedība. Kamēr VEF cīnās playoff Himkos, Bērziņš piedzēries un uzkāpis kokā @ piens"


Bērziņš FIBA Arbitrāžas tiesā ilgstoši centies lauzt līgumu ar "VEF Rīga". Basketbolists šosezon nav piedalījies nevienā komandas spēlē, bet līdz šim sportists un viņa aģenti bija noraidījuši Rīgas kluba piedāvātos mierizlīguma variantus.

Bērziņš 2012.gada augustā pagarināja līgumu ar "VEF Rīga" uz trim gadiem. Viņš "VEF Rīga" komandai pievienojās 2010.gada jūlijā.

Latvietis jau iepriekš divreiz spēlējis Spānijā, kad 2004./05.gada sezonā pārstāvēja Malagas "Unicaja", bet 2009/10.gada sezonā - "Fuenlabrada".

Pagājušā gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Bērziņš septiņās Latvijas izlases spēlēs guva vidēji 7,0 punktus un izcīnīja 4,7 atlēkušās bumbas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!