Latviešu aizsargs Dairis Bertāns svētdien guva 19 punktus Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) regulārā čempionāta mačā, tomēr viņa pārstāvētā Bilbao "Dominion" piedzīvoja zaudējumu.

"Dominion" viesos ar 70:81 (12:17, 23:22, 23:25, 12:17) piekāpās Madrides "Movistar Estudiantes".

Bertāns šajā mačā laukumā bija 33 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā iemeta četrus no pieciem divpunktu metieniem, trīs no astoņiem tālmetieniem, kā arī abus divus soda metienus.

Tāpat latvietis savāca divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, savāca četras piezīmes un izprovocēja četrus pārkāpumus, nopelnot 14 efektivitātes punktus.

Tikmēr Daira jaunākais brālis Dāvis svētdien iemeta 12 punktus, bet viņa pārstāvētā Vitorijas "Laboral Kutxa" viesos ar 92:100 (25:25, 20:23, 21:22, 26:30) zaudēja "Sevilla" komandai.

Jaunākais no brāļiem Bertāniem laukumā bija 22 minūtes un četras sekundes, kuru laikā iemeta trīs no pieciem tālmetieniem, trīs no četriem soda metieniem, bet aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu. Tāpat viņam četras atlēkušās bumbas, divas kļūdas, piecas piezīmes un septiņi efektivitātes punkti.

Tikmēr uzvaru svētdien izcīnīja Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas "Herbalife", kas savā laukumā ar 87:75 (15:24, 32:14, 16:21, 24:16) uzveica Mursijas "Universidad Catolica" vienību.

Pasečņiks šajā mačā laukumā bija sešas minūtes un vienu sekundi, kuru laikā guva vienu punktu, jo realizēja vienu no četriem soda metieniem. Tāpat viņam viena rezultatīva piespēle, trīs piezīmes un divi izprovocēti pārkāpumi, kas deva -2 efektivitātes punktus.

Savukārt sestdien pie uzvaras tika Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas "Montakit", kas viesos ar 100:95 (21:26, 18:21, 20:19, 17:10, 10:10, 14:9) otrajā pagarinājumā pārspēja Kompostelas "Obradoiro".

Šmits laukumā atradās 27 minūtes un 23 sekundes, gūstot divus punktus. Latvietis iemeta vienu divpunktu metienu, bet aizmeta garām trīs tālmetienus. Tāpat viņam piecas atlēkušās bumbas, četras piezīmes, četri izprovocēti pārkāpumi un trīs efektivitātes punkti.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīcijā ar 21 panākumu 23 spēlēs atrodas "Valencia Basket" un Barselonas "Lassa", bet ar 19 panākumiem seko ULEB Eirolīgas čempione Madrides "Real", kamēr "Laboral Kutxa" par vienu uzvaru mazāk.

Savukārt "Herbalife" ar 15 uzvarām ierindojas piektajā vietā, kamēr ''Montakit" ar 13 panākumiem ir sestā, bet "Dominion" guvusi 11 uzvaras un atrodas devītajā pozīcijā.