Turcijas klubs Stambulas "Darišsafaka Doguš", kuru pārstāv Latvijas basketbolists Dairis Bertāns, bet treneru korpusā līdz šim strādāja Ainars Bagatskis un Oskars Ernšteins, piektdien uzvarēja Izraēlas klubu Telavivas "Maccabi Fox", kura stūre jau pēc šīs spēles, visticamāk, nokļūs tieši Bagatska rokās.

"Dariššafaka Doguš" svinēja uzvaru ar 86:84 (13:22, 18:26, 27:13, 28:23), lai gan pēc pirmā puslaika bija iedzinējos ar 17 punktiem.

Bertāns šajā mačā spēlēja maz, laukumā pavadot sešas minūtes un astoņas sekundes, pie punktiem netiekot. Latvietis netrāpīja vienu trejaci, spēli noslēdzot ar -1 efektivitātes punktiem. Zīmīgi, ka Bertāns jau otrajā mačā pēc kārtas netika pie lielāka spēles laika par sešām ar pusi minūtēm un otro reizi pēc kārtas palika bez gūtiem punktiem.

"Maccabi Fox" pēc šīs spēles plāno noslēgt līgumu ar Latvijas izlases stūrmani Bagatski, kurš stāsies šīs vienības galvenā trenera amatā. Līgumu plānots parakstīts sestdien.

Bagatskis šo sezonu sāka kā Deivida Blata palīgs pie "Dariššafaka Doguš" stūres. Otrdien Bagatskis tikās ar "Maccabi Fox" menedžeri Nikolu Vujčiču, kā arī vienu no kluba īpašniekiem Davidu Federmanu. Tikšanās Izraēlas medijos tik raksturota kā pozitīva, kā arī oficiāli nolemts, ka līgums tiks noslēgts sestdien. Tiek ziņots, ka līgumu noslēgs līdz sezonas beigām ar iespēju vienošanos pagarināt vēl uz sezonu.

"Maccabi Fox" spēli sāka teicami, pēc puslaika esot vadībā ar 48:31, taču pēc atpūtas laukumā dominēja Turcijas klubs, kas smagā cīņā izrāva uzvaru.

Stambulas komandā Skotijs Vilbekins guva 23 punktus, bet Vils Klaibērns izcēlās ar 20 punktiem. Tikmēr viesiem Endrjū Goudeloks arī atzīmējās ar 23 punktiem.

"Maccabi FOX" klubs, kas pēdējās sezonās ir zaudējis savu spožumu, iepriekšējā nedēļā no galvenā trenera posteņa atbrīvoja Rami Hadaru. Šis speciālists, kurš iepriekš strādāja treneru korpusā kā viens no palīgiem, šajā amatā noturējās vien nepilnus divus mēnešus.

Ar 12 uzvarām 14 mačos ULEB Eirolīgas līderpozīciju ieņem Maskavas CSKA, bet tai ar deviņām uzvarām seko Vitorijas "Baskonia", kuras pieteikumā šim turnīram ir iekļauts arī Artūrs Kurucs. Tikpat uzvaru 14 cīņās ir Madrides "Real", Pireju "Olympiacos" un Stambulas "Fenerbahce" vienībām. Pa astoņām uzvarām guvušas "Panathinaikos Superfoods" un "Dariššafaka Doguš".

Septiņas uzvaras 14 mačos ir Stambulas "Anadolu Efes" kontā, kam ar sešiem panākumiem seko Belgradas "Crvena Zvezda mts", bet pa piecām uzvarām guvušas "Žalgiris", Telavivas "Maccabi FOX", Barselonas "Lassa", "Unics" un "Brose" vienības. Pa četriem panākumiem ir Milānas "EA7 Emporio Armani" un Stambulas "Galatasaray Odeabank" komandām.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

2014.gadā "Maccabi" triumfēja ULEB Eirolīgā tieši galvenā trenera Blata vadībā, kurš pēc tam pārcēlās uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienību Klīvlendas "Cavaliers". Savukārt šobrīd Blats atgriezies Eiropā un vada "Dariššafaka Doguš".

Bagatskis vasarā ar "Dariššafaka Doguš" noslēdza līgumu uz diviem gadiem, bet iepriekšējās divas sezonas 49 gadus vecais Bagatskis strādāja Krievijas klubā "Ņižņij Novgorod", ko tagad pārņēmis cits latvietis Artūrs Štālbergs.

Bagatskis trenera karjeras laikā vadījis klubus Gruzijā un Ukrainā, tostarp Kijevas "Budiveļņik", ko divreiz aizveda līdz valsts čempionu godam.

Pašreizējais Latvijas izlases galvenais treneris strādājis arī ar pašmāju klubiem "Barons" un "Valmiera", slaveno Lietuvas komandu Kauņas "Žalgiris", kā arī Krievijas vienību Krasnojarskas "Jeņisej".

Latvijas izlasi Bagatskis trenē kopš 2010.gada, bet viņam līgums ar valstsvienību ir līdz nākamā gada Eiropas čempionāta beigām.