Foto: Latvijas Basketbola savienība

"Top Gun" Jelgavas posmā 3x3 basketbolā svētdien uzvaras laurus plūca "3x3 Jelgava" vīriešu un "3x3 sievietes" sieviešu komandas, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Šajā nedēļas nogalē Jelgavā, Pasta salā, notika Latvijas profesionālās 3x3 basketbola līgas "Top Gun" vasaras posma sestais turnīrs.

Finālspēlē "3x3 Jelgava" (Armands Ginters, Roberts Pāže, Armands Seņkāns un Mārtiņš Šteinbergs) ar 21:9 revanšējās "Mārupei" (Lauris Bērziņš, Elvijs Frīdenbergs, Nauris Metnieks, Niks Niklāvs Višņecičs) par sestdien grupas turnīrā piedzīvoto zaudējumu (17:18).

Pirms tam pusfinālā "Mārupe" ar 21:15 pārspēja "3x3 Madona" komandu, bet jelgavnieki ar 20:16 guva virsroku pār "Bauerfeind".

Sieviešu turnīrā tika sasniegts sezonas rekords - piedalījās astoņas komandas, tai skaitā divas no Lietuvas. Izšķirošajā mačā "3x3 sievietes" (Baiba Eglīte, Enija Ķīvīte, Kristīna Petermane un Rūta Stiprā) ar 19:14 pārspēja Lietuvas komandu "Gulbeles".

Latvijas 3x3 Basketbola līgas turnīru seriāla "Top Gun" vasaras pirmajā posmā Ventspilī uzvarēja "Saldus", otrajā posmā Saldū pirmo vietu izcīnīja "Ķekava", trešajā posmā Rēzeknē labākā bija "3x3 Madona", ceturtajā posmā Liepājā vēlreiz uzvarēja "Ķekava", bet piektajā posmā Ogrē - "Mārupe". Tiesības spēlēt ziemas sezonas pamatturnīrā jau nodrošinājušas arī komandas "3x3 Jelgava", RSU, "Latvijas Universitāte", "Supertuss", "Kandava"/"Anzāģe" un "Bauerfeind".

Vasaras seriāla noslēguma posmā tirdziniecības centrā "Akopole" tiks izspēlēts brauciens uz FIBA 3X3 starptautisko turnīru.

Latvijas 3x3 Basketbola līgas turnīru seriāls notiks no jūlija līdz maijam. Paredzēti seši atlases posmi Ventspilī, Saldū, Rēzeknē, Liepājā, Ogrē un Jelgavā, kā arī astoņi pamatturnīra posmi un finālposms tirdzniecības centrā "Akropole".

Finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3x3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Finālturnīra laikā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

LBS jūnijā informēja, ka tā izstrādājusi 3x3 basketbola attīstības plānu "Parīze 2024", kuras mērķis ir Latvijas basketbolistiem nodrošināt izaugsmes iespējas un pēctecību, sekmējot visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās un olimpisko medaļu izcīnīšanu.

"Parīze 2024" ietvaros tiks īstenoti vairāki projekti. Viens no tiem - profesionālas 3x3 basketbola līgas izveide - uzsākta jau šajā vasarā. "Top Gun" uzdevumi ir veicināt spēlētāju iesaisti 3x3 basketbola turnīros, konkurenci un masveidību, sekmēt nacionālo izlašu kandidātu gatavošanos un nodrošināt nacionālo izlašu spēlētāju atlasi, kā arī nodrošināt FIBA 3X3 reitinga punktu akumulēšanu ziemas periodā.

Turnīra dalībnieki būs pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību un vispārējās izglītības iestāžu komandu spēlētāji, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, treneri, oficiālie pārstāvji, tiesneši, kā arī 3x3 basketbola administrācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!