Par 2022. gada Eiropas čempioniem basketbolā U-20 vecuma grupā svētdien trešo reizi turnīra vēsturē kļuva Spānijas valstsvienība, kas finālā ar rezultātu 69:61 pārspēja vienaudžus no Lietuvas.

Spēles pirmajā puslaikā Lietuva atspēlējās no 14 punktu deficīta, un pirms ceturtās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts 55:55. Spānijas izlases aizsardzība izšķirošajā ceturtdaļā izrādījās svarīgākais faktors viņu triumfam. Lietuvieši noslēdzošajās 10 minūtēs spēja gūt tikai sešus punktus.

Šajā mačā par rezultatīvāko spēlētāju Spānijas izlasē kļuva Rubens Domingess, kurš guva 17 punktus, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Huanu Nunesu, kurš finālā sameta 11 punktus. Visā turnīrā Nuness vidēji guva 11,6 punktus, izdarīja 4,9 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 3,9 atlēkušās bumbas.

Lietuvas izlasē finālā 15 punktus guva Mants Rubstavičs, savukārt Dovids Butka iekrāja 11 punktus.

Bronzas medaļas izcīnīja Melnkalnes basketbolisti, kuri cīņā par trešo vietu ar 86:77 pārspēja Izraēlu.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 basketbolisti spēlēja B divīzijā, kur ierindojās sestajā vietā.