Latvijas basketbolists Artjoms Butjankovs trešdien FIBA Eiropas kausa spēlē guva 22 punktus, taču tas neglāba viņa un Ronalda Zaķa pārstāvēto Groningenas "Donar" no neveiksmes.

"Donar" F apakšgrupas mačā savā laukumā ar rezultātu 65:87 (24:25, 17:21, 15:18, 9:23) piekāpās Itālijas komandai Brindisi "Happy Casa".

Butjankovs laukumā bija nepilnas 30 minūtes, kuru laikā guva 22 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, sakrājot "double-double" un kļūstot par pārliecinoši rezultatīvāko spēlētāju "Donar" vienībā. Viņš arī noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu 23.

Zaķis tikmēr laukumā bija 22 minūtes un 3 sekundes un guva 12 punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, tika pie divām rezultatīvām piespēlēm, sakrājot efektivitātes koeficientu 13.

Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Markīzs Rīds, bet vēl 22 punktus guva Džeisons Bērnels.

Tikmēr citā F apakšgrupas spēlē Mārtiņa Meiera un Zigmāra Raimo Tallinas "Kalev"/"Cramo" viesos ar rezultātu 83:74 (22:18, 13:15, 20:16, 28:25) uzvarēja Kijivas "Budivelnyk".

Meiers laukumā bija 32 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus, bet Zigmārs Raimo, pavadot laukumā mazāk nekā minūti, punktus neguva.

Tallinas komandas panākumu nodrošināja Artūrs Konocuks, kurš guva 22 punktus, kamēr mājiniekus no zaudējuma neglāba Džeraja Granta 19 gūtie punkti.

Savukārt C apakšgrupā Vernera Koha Hertogenbosas "Heroes Den Bosch" savā laukumā ar rezultātu 87:55 (16:16, 22:10, 25:12, 24:17) sagrāva Dāvja Geka "Parnu Sadam".

Uzvarētāju rindās Kohs laukumā bija 26 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā sakrāja 21 punktu, septiņas atlēkušās bumbas un divas kļūdas, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +39 un efektivitātes koeficientu 26.

Pērnavas komandā Geks laukumā pavadīja 32 minūtes un 34 sekundes un izcēlās ar deviņiem punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, vienu piezīmi, sakrājot sliktāko +/- rādītāju vienībā -26.

FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.