Kādreizējais pasaules rekordists 100 metru sprintā Asafa Pauels no Jamaikas sestdien izcīnīja uzvaru Šanhajā notikušajā šīs sezonas Dimantu līgas otrajā posmā.

Jamaikietis finišēja pēc 10,02 sekundēm, bet 0,06 sekundes no viņa atpalika amerikānis Maikls Rodžerss, kamēr trešajā vietā ierindojās vēl viens Jamaikas sprinteris Nesta Kārters.

Citviet pamatīgu neveiksmi kārtslēkšanā vīriešiem piedzīvoja esošais olimpiskais čempions austrālietis Stīvens Hukers, kurš nesekmīgi veica visus trīs mēģinājumus, paliekot bez rezultāta.

Šajā disciplīnā, pārvarot 5,65 metru augstumā novietoto latiņu, uzvarēja ķīnietis Jangs Jangšenjs.

Tikmēr sezonas labāko rezultātu 110 metru barjerskrējienā pasaule uzrādīja Liu Sjans, finišējot pēc 12,97 sekundēm.

Otrajā vietā ar laiku 13,13 sekundes palika ASV sportists Deivids Olivers, bet trešais ar laiku 13,16 sekundes bija pasaules čempions Džeisons Ričardsons no ASV.

Vēl vīriešiem uzvaras svinēja amerikānis Rīse Hofa (diska mešana; 20,98 metri), viņa tautietis Andželo Teilors (400 metru barjerskrējiens; 48,98 sekundes), čehs Vitezslavs Veselijs (šķēpmešana; 85,40 metri), brits Filips Aidovu (trīssoļlēkšana; 17,24 metri), kenijietis Leonards Kirva Kosenča (800 metri; minūte un 46,04 sekundes) un etiopietis Hagoss Gebrivets (5000 metri; 13 minūtes un 11,00 sekundes).

Savukārt sievietēm pie panākumiem tika amerikāniete Dženeja Deloaha (tāllēkšana; 6,73 metri), horvātiete Sandra Perkoviča (diska mešana; 68,24 metri), amerikāniete Čantē Lova (augstlēkšana; 1,92 metri), etiopiete Genzebe Dibaba (1500 metri; trīs minūtes un 57,77 sekundes), jamaikiete Novlīna Viljamsa-Mailsa (400 metri; 50,00 sekundes), kenijiete Milkaha Čemosa Čeiva (3000 metru šķēršļu skrējiens; deviņas minūtes un 15,81 sekunde) un jamaikiete Veronika Kempbela-Brauna (200 metri; 22,50 sekundes).

Pēc sacensībām Šanhajā "Dimanta līga" turpināsies ar posmiem Romā, Judžinā, Oslo, Ņujorkā, Parīzē, Londonā, Monako, Stokholmā, Lozannā, Birmingemā un Cīrihē. Savukārt sacensību sezona noslēgsies ar 7.septembrī Briselē paredzētajām sacensībām.

Katrā no 32 disciplīnām sportisti, kuri IAAF "Dimanta līgas" noslēgumā būs saņēmuši visvairāk punktu, tiks apbalvoti ar četru karātu dimantu, kura vērtība būs apmēram 80 000 ASV dolāru (43 440 latu).