Foto: F64
Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika ceturtdien Šveicē izcīnīja uzvaru Dimanta līgas kārtējā posmā, panākumu nodrošinot ar pēdējo metienu.

Palameika sestajā metienā šķēpu raidīja 65,29 metrus tālu, kas viņai ļāva pārspēt titulēto čehieti Barboru Špotākovu, kura palika otrā ar 64,48 metrus tālu metienu.

Savukārt trešo vietu ieņēma baltkrieviete Tatjana Haladoviča, kura bija 64,15 metrus tāla.

Sacensības latviete sāka ar 55,49 metriem, taču jau nākamajā mēģinājumā viņa šķēpu raidīja 64,13 metrus tālu, kas viņai pēc otrās metienu sērijas deva otro vietu, divus centimetrus zaudējot Haladovičai.

Trešajā sērijā Palameikai šķēps lidoja 62,29 metrus, ceturtais metiens netika ieskaitīts, bet piektajā viņa bija 64,12 metrus tāla.

Pirms pēdējās metienu sērijas Palameika bija trešā, jo piektajā metienā par līderi kļuva Špotākova, tomēr sacensību noslēgumā līksmot varēja latviete.

"Pēc vilšanās Riodežaneiro es cerēju, ka šeit varēšu parādīt savu labāko sniegumu, tāpēc pēc uzvaras es biju ļoti emocionāla," Palameikas teikto pēc sacensībām citē organizatori.

"Uzvara Dimanta līgas kopvērtējumā būs daļēja kompensācija par neveiksmi olimpiskajās spēlēs. Šī man ir labākā sezona karjerā, tāpēc paliekot bez Riodežaneiro medaļas, biju sarūgtināta, jo īpaši, ka tur rezultātu līmenis nebija ļoti augsts. Es ceru, ka tuvākajā laikā varēšu labot savu personīgo rekordu, jo gribu šo sezonu pabeigt cik vien labi varu, lai varētu iepriecināt ne tikai sevi, bet arī savu treneri un valsti," atzina Latvijas čempione šķēpmešanā.

Palameika pagājušajā nedēļā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs palika desmitajā vietā, jo 19. augustā viņas šķēps nelidoja tālāk par 60,14 metriem.

Savukārt ar Lozannā sasniegto viņa Riodežaneiro būtu tikusi pie sudraba godalgas.

Palameika šosezon ir uzvarējusi jau trīs Dimanta līgas posmos un ir kopvērtējuma līdere šķēpmešanā. Pēc Lozannas sacensībām Palameikai ir 39 punkti, bet otro vietu ieņem austrāliete Ketrīna Mičela, kurai ir par 14 punktiem mazāk.

Šķēpmetējām ir atlikušas vairs vienas Dimanta līgas sacensības.
Sportiste, kas uzvarēs sezonas kopvērtējumā, saņems Dimantu trofeju un 40 000 dolāru (35 000 eiro) lielu naudas balvu.

Palameika šosezon uzvarēja arī Dimanta līgas sacensībās Birmingemā un Rabātā, bet Romā viņa bija otrā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!