Foto: Reuters/Scanpix
Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) līdz 2018. gadam pagarinājusi diskvalifikāciju vienai no pasaules labākajām maratona skrējējām, kenijietēm Ritai Džeptu.

Patlaban 35 gadus vecajai Džeptu aizpērn septembrī organismā tika atrastas eritropoetīna jeb EPO pēdas, kā dēļ viņa saņēma divu gadu diskvalifikāciju. Tiesa, Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pieprasīja dubultot kenijietes diskvalifikāciju, sakot, ka Kenijas Antidopinga komisijas piespriestais sods bija par maigu.

Trešdien CAS lēma, ka dubultos kenijietes diskvalifikāciju, tādējādi viņa nevarēs piedalīties sacensībās vēl divus gadus.

Pirms nedēļas Džeptu pauda optimismu, ka CAS lēmums viņai būs labvēlīgs. Viņa bija atsākusi treniņus un izteica cerību, ka tuvākajā laikā atgriezīsies sacensību apritē.

Džeptu tiek uzskatīta par vadošo maratona skrējēju pasaulē. Viņa divreiz uzvarējusi Čikāgas maratonā, bet trīs reizes bijusi labākā Bostonā, ieskaitot 2013. gadu, kad ar rezultātu divas stundas 18 minūtes un 57 sekundes sasniedza astoto visu laiku labāko rezultātu pasaulē.

2014. gada oktobrī notikušajā Čikāgas maratonā Džeptu uzvarēja jau pēc pozitīvo dopinga analīžu nodošanas.

Džeptu ir 2013./2014. gada Pasaules lielāko maratonu sērijas (WMM) kopvērtējuma uzvarētāja, un pērn notikušā Ņujorkas maratona laikā viņai bija plānots saņemt nopelnīto 500 000 dolāru (463 000 eiro) čeku, tomēr pēc pieķeršanas dopinga lietošanā viņai šī prēmija vairs nepienākas.

WMM sērija apvieno maratonus Berlīnē, Bostonā, Čikāgā, Londonā, Ņujorkā un Tokijā, labākajiem sportistiem divu gadu griezumā vīriešu un sieviešu konkurencē saņemot pusmiljonu dolāru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!