Foto: F64

Trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane sestdien ASV pilsētā Birmingemā izcīnīja ceturto vietu Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas čempionātā vieglatlētikā telpās, kamēr Darja Sopova ierindojās 12. pozīcijā.

Ar jaunu NCAA rekordu – 14,57 metriem – uzvaras laurus plūca Floridas Universitātes pārstāvē Džasmīne Mūra, kura šo rezultātu sasniedza pirmajā sērijā. Otrajā viņa lēca 14,21 metra tālumā, trešais mēģinājums nebija ieskaitīts, bet pēdējos trīs viņa neizpildīja.

Otro vietu ieņēma vēl viena Floridas Universitāte vieglatlēte Natriša Kūpere, kura savā labākajā mēģinājumā aizlēca 13,99 metrus tālu, bet par trīs centimetriem tuvāks rezultāts bija Tenesī Universitātes studentei Harizmai Teilorei.

Lasmane, kura šosezon studē Teksasas Tehniskajā universitātē, no pirmajiem trīs piegājieniem rezultātu uzrādīja tikai otrajā – 13,77 metri. Ar to pietika, lai izpildītu vēl trīs lēcienus un piektajā viņa sasniedza sezonas labāko rezultātu – 13,88 metrus. Ceturtajā un sestajā mēģinājumā viņai bija 13,00 un 13,70 metru tāli lēcieni.

Teksasas Universitātes sportistei Sopovai pirmais mēģinājums nebija ieskaitīts, otrajā viņa lēca 12,78 metrus tālu, bet trešajā bija par centimetru tuvāks rezultāts. Otra ventspilniece šajās sacensībās pēdējiem trīs lēcieniem nekvalificējās un ieņēma 12. vietu 16 sportistu konkurencē.

Pirms šīm sacensībām Lasmanei šosezon bija piektais labākais rezultāts (13,85 m), bet Sopovai – 13. (13,47 m). Pērnziem Lasmane izcīnīja trešo vietu ar Latvijas rekordu telpās – 14,15 metri.

Jau ziņots, ka Kristīne Blaževiča piektdien izcīnīja sesto vietu pieccīņā.

Tikmēr Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) ziņo, ka "Ben Brown Invitational" sacensībās Fullertonā Artūrs Nikāvs Medveds, kurš studē Kalifornijas Baptistu universitātē, 10 000 metru skrējienā finišējis kā piektais ar jaunu personīgo rekordu – 29 minūtes un 32,23 sekundes.

Latvijas visu laiku labāko sarakstā Medveds tagad ir desmitajā vietā un, kas zīmīgi, neviens latviešu skrējējs šajā gadsimtā 10 000 metru distanci nav veicis ātrāk. Deviņi labākie rezultāti sasniegti 20. gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!