Foto: LETA

Nepietiekamā finansējuma dēļ apdraudēta Latvijas sportistu dalība lielajās starptautiskajās sacensībās, raidījumam "Sporta studija" pirmdien atzina Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

"Šis ir kritisks brīdis," televīzijas raidījumā pauž Miļkevičs. "Kritisks, jo starptautiskais finansējums ir apaļa nulle, un šobrīd naudas federācijas eksistēšanai praktiski nav."

No Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) savienība saņem 120 000 eiro, bet minimālajai vajadzību nosegšanai nepieciešami 340 000 eiro. Vieglatlētikas savienības funkcijas ir Latvijas čempionātu organizēšana, izlašu sportistu dalība starptautiskajās sacensībās un biroja darbība. Tā kā izveidojies liels deficīts, ir apdraudēta Latvijas sportistu dalība lielajās sacensībās.

"Līdz šā gada beigām mums plānojas deficīts ap 115 tūkstošiem eiro. Un tas nozīmē, ka Latvijas sportisti, visi, kas būs izpildījuši normatīvus uz starptautiskajām sacensībām, tie, kuri nevarēs paši samaksāt par to, paliks mājās,” norādīja Miļkevičs.

Vadošajiem sportistiem, kas ir izpildījuši normatīvus uz pasaules čempionātiem, gan viss ir nodrošināts – gan braukšana, gan biļete, gan palikšana uz vietas. Nav nodrošinājuma treneriem un atbalsta personālam. "Sportisti varēs aizbraukt uz pasaules čempionātu, bet viņu treneri – liela jautājuma zīme," norādīja Miļkevičs.

"Sporta studija" savā sižetā arī uzsver, ka kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā atbalsts vieglatlētikas federācijai no valsts ir attiecīgi 835 tūkstoši un 704 tūkstoši eiro. Lietuvas vieglatlētikas federācijas gada ienākumi pārsniedz vienu miljonu (1 010 000 eiro), Igaunijas federācijai tie ir 915 tūkstošus eiro lieli, bet LVS ienākumi ir 283 tūkstoši eiro gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!