Pie negaidīti pārliecinošas uzvaras Francijas atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā otrdien tika mājinieks Žo Vilfrīds Tsonga, kurš trijos setos uzvarēja slaveno šveicieti Rodžeru Federeru.

Aizvadītajā mačā ar sesto numuru izliktais Tsonga bija pārāks ar rezultātu 7-5, 6-3, 6-3.

Pirmajā setā Tsonga pie savas serves zaudēja vienu geimu, bet Federers - divus. Otrajā setā Tsongam pietika ar pretinieka serves laušanu jau otrajā geimā, bet trešajā setā viņš Federera servi lauza pat trīs reizes, kamēr pats pie savas serves zaudēja vienā geimā.

Sacensībās ar otro numuru izliktais Federers, kurš "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālu bija sasniedzis 36.reizi pēc kārtas, līdz Francijas atklātā čempionāta pusfinālam bija ticis iepriekšējos divos gados pēc kārtas.
Kopumā Federers iepriekš šī turnīra pusfinālā spēlējis septiņas reizes, piecas reizes iekļūstot finālā un 2009.gadā izcīnot galveno trofeju.

Savukārt Tsonga līdz Francijas atklātā čempionāta pusfinālam ticis pirmo reizi karjerā. Iepriekš viņš "Grand Slam" turnīru labāko četriniekā iekļuvis četras reizes, 2008.gadā spēlējot arī Austrālijas atklātā čempionāta finālā.

Pusfinālā Tsongas pretinieks būs ar ceturto numuru izliktais spānis Davids Ferrers, kurš ceturtdaļfināla mačā otrdien ļoti pārliecinoši ar 6-2, 6-1, 6-1 uzvarēja savu tautieti Tomiju Rovredo.

Ferrers līdz šī turnīra pusfinālam ticis otro reizi pēc kārtas. Kopumā viņš "Grand Slam" sacensībās iepriekš pusfinālā spēlējis piecas reizes, tomēr finālu vēl nekad nav sasniedzis.

Pārēji divi ceturtdaļfināla mači tiks aizvadīti trešdien.