Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien iekļuva Dohas WTA "Premier" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, ar rezultātu 5-7, 6-2, 6-1 pārspējot pasaules ranga astoto raketi un Čehijas zvaigzni Petru Kvitovu.

18 gadus vecā Ostapenko spēli iesāka ar pretinieces serves laušanu, bet vēlāk cīņas turpinājumā Kvitova prata izlīdzināt mača rezultātu. Abas sportistes apmainījās ar breikiem, bet pirmā seta izskaņā veiksmīgāka bija Kvitova.

Otrajā setā Kvitova pretinieces servi lauza piektajā geimā, bet mirkli vēlāk vēl vairāk palielināja savu pārsvaru, ko nosargāja līdz seta beigām. Izšķirošajā, trešajā setā Ostapenko kortā darbojās ļoti veiksmīgi, sagraujot savu pretinieci.

Ostapenko pasaules rangā ierindojas 88. vietā, kamēr Kvitova ir astotā spēcīgākā spēlētāja pasaulē. Čehijas tenisiste ir divkārtēja Vimbldonas turnīra čempione, bet karjeras laikā viņa izcīnījusi 17 WTA turnīru titulus. Pasaules rangā viņa bijusi pat otrajā vietā.

Par iekļūšana ceturtdaļfinālā Latvijas tenisiste nopelnīja 190 WTA ranga punktus. Nākamajā kārtā viņas pretiniece būs ķīniete Saisai Džena, kura pasaules rangā ir 73. vietā. Šajā turnīrā viņa pārsteidzoši uzvarēja Angeliku Kerberi un Eižēniju Bušāru.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētāku cīņas gaitas aprakstu.