Pirmo reizi karjerā "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālu pirmdien, 27. janvārī, sasniedza Igaunijas spēcīgākā tenisiste Anete Kontaveita, kura Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā ar 6-7 (4:7), 7-5, 7-5 pieveica polieti Igu Švjonteku. Tikmēr izcilu sniegumu Austrālijā turpina planētas trešā rakete Simona Halepa, kura, tiekot līdz ceturtdaļfinālam, joprojām cīnās bez zaudētiem setiem. Šoreiz ceturtās kārtas mačā rumāniete ar 6-4, 6-4 uzvarēja Beļģijas sportisti Elisu Mertensu.

Kontaveita spēlē pret polieti zaudēja pirmos divus geimus, bet ātri atguva līdssvaru cīņā. Pirmā seta galotnē "tie break" izspēlē pārāka izrādījās Švjonteka, kura lauza pretinieces servi arī otra seta sākumā. Kontaveita atkal ātri atspēlējās un tad lauza pretinieces servi 12. geimā, līdz ar to uzvarot setu.

Izšķirošajā setā Kontaveita ātri izvirzījās vadībā ar 3-0, vēlāk panākot arī 5-1. Tomēr tad poliete atspēlēja divus breikus, izlīdzināja rezultātu 5-5, bet pēdējos divus geimus mačā uzvarēja Kontaveita, svinot arī panākumu divu stundu un 42 minūšu ilgā cīņā.

Pasaules ranga 31. rakete igauniete Kontaveita karjeras gaitā četras reizes bija tikusi līdz "Grand Slam" astotdaļfinālam, bet ne reizi šo barjeru nebija pārvarējusi. Tagad par iekļūšanu pusfinālā kaimiņvalsts tenisistei būs jātiekas ar kādreizējo pasaules ranga līderi Halepu, kurā pagaidām Melburnā nav zaudējusi kaut vienā setā.

Kontaveita ar Halepu līdz šim tikušās divas reizes – 2017. gadā abos mačos divos setos pārāka bija rumāniete.

Vēl "Australian Open" astotdaļfinālu pārvarēja spāniete Harvinja Mugurusa, kura 68 minūšu ilgā cīņā 6-3, 6-3 pārspēja WTA ranga desmito raketi Kiki Bertensu.

Tagad ceturtdaļfinālā Mugursa tiksies ar Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu, kura izlikta ar 30. numuru. "Australian Open" astotdaļfinālā Pavļučenkova divu stundu un 37 minūšu ilgā cīņā ar 6-7 (5:7), 7-6 (7:4), 6-2 uzvarēja vācieti Angeliku Kerberi.