Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs ceturtdien Turīnā svinēja otro uzvaru Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) sezonas noslēguma turnīrā jeb "ATP Finals" un iekļuva pusfinālā.

Zverevs (ATP 3.) ar 6-2, 6-4 pieveica poli Hubertu Hurkaču (ATP 9.).

Pirmajā setā Zverevs uzvaru svinēja tikai 27 minūtēs, pretiniekam ļaujot uzvarēt vien 11 izspēlēs, pirmo punktu ļaujot gūt, kad pats jau bija vadībā ar 4-0.

Otrajā setā Hurkačs ar savu spēcīgo servi, desmit reizes mačā servējot pretiniekam neatvairāmi, turējās pussolīti priekšā, līdz zaudēja devītajā geimā, pašam servējot.

Uzvaru un tikšanos ar serbu Novaku Džokoviču pusfinālā Zverevs nodrošināja ar pirmo mačbumbu.

Sarkanās grupas turnīrā divas uzvaras divās spēlēs izcīnījis krievs Daņiils Medvedevs (ATP 2.), divas uzvaras trīs mačos ir Zverevam (ATP 3.), kamēr zaudējumus visos trijos dueļos piedzīvojis polis Huberts Hurkačs (ATP 9.). Itālis Mateo Berretīni (ATP 7.) savā pirmajā spēlē guva traumu, un viņu vēlāk aizstāja tautietis Janniks Siners (ATP 11.), kurš ticis pie vienas uzvaras.

Zaļajā grupā līderis ar divām uzvarām divās spēlēs ir pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs. Krievam Andrejam Rubļovam (ATP 5.) un norvēģim Kasperam Rūdam (ATP 8.) ir viens panākums divos mačos, bet pa zaudējumam vienīgajā cīņā ir britam Kemeronam Norijam (ATP 12.) un grieķim Stefanam Cicipam (ATP 4.), kurš no sacensībām izstājās savainojuma dēļ.

Pēc apļa turnīra apakšgrupu divi labākie tenisisti iekļūst pusfinālā. ATP sezonas noslēguma turnīra uzvarētājs tiks noskaidrots pēc nedēļas.

Sezonas noslēguma turnīra uzvarētājam ir iespēja nopelnīt 2 316 000 ASV dolāru (1,76 miljoni eiro), ar nosacījumu, ja izdodas uzvarēt visos mačos.

Pērn finālā Medvedevs ar rezultātu 4-6, 7-6 (7:2), 6-4 uzvarēja austrieti Dominiku Tīmu.