Latvijas vadošā tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien, 14. februārī, piedzīvoja zaudējumu prestižā Dohas WTA 1000 punktu sērijas turnīra astotdaļfinālā.

Pasaules ranga 11. vietas īpašniece Ostapenko, kura turnīrā bija izlikta ar astoto numuru, trešās kārtas cīņā ar 0-6, 3-6 kapitulēja neitrālajai sportistei Viktorijai Azarenkai (WTA 31.).

Ostapenko zaudējusi Azarenkai visās piecās savstarpējās cīņās.

Latvijas pirmā rakete turnīru Dohā noslēgusi ar 120 WTA ranga punktiem un 36 454 ASV dolāru naudas balvu.

Ostapenko pirmajā setā nebija nekādu argumentu Azarenkas spēlei. Viņa netika pat pie breika iespējām un atgādināja ēnu no savām iepriekšējām cīņām. Spēle mazliet izlīdzinājās otrajā setā, taču tik un tā baltkrieviete izskatījās pārliecinošāk, turklāt vienā no epizodēm Latvijas tenisiste šķietami sastiepa kāju, tāpēc viņai pēc viena no geimiem bija nepieciešams medicīniskais pārtraukums.

Pēc sešiem spēlētiem geimiem otrajā setā rezultāts bija 3-3, tomēr turpinājumā Ostapenko svarīgajā piektajā geimā nespēja nosargāt savu servi, un pēcāk Azarenka izservēja spēli.

Zīmīgi, ka pēc mača Ostapenko izvēlējās nepaspiest Azarenkai roku.