Fоtо: AP/Scanpix/LETA

"Red Bull" pilots Makss Verstapens sestdien turpināja būt neapturams, un viņš izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Maiami posma sprintā un galveno sacensību kvalifikācijā.

Sprinta sacensības

Nīderlandietis startā noturēja sprinta kvalifikācijā pirmo izcīnīto pozīciju, Šarls Leklērs no "Ferrari" finišēja otrais, bet Serhio Peress no "Red Bull" – trešais.

Sacīkstes uz īsu brīdi tika pārtrauktas, drošības mašīna dodoties trasē pirms pirmā apļa beigām, jo Lendo Norisa "McLaren" pēc sadursmes incidentā, kur bija iesaistīta Lensa Strola un Fernando Alonso "Aston Martin" formulas un Luisa Hamiltona "Mercedes", izbrauca no trases.

Pārsteigums bija Daniela Rikjardo no "RB" ceturtā vieta, aiz viņa sekojot Karlosam Sainsam ar "Ferrari", Oskaram Piastri no "McLaren" un Niko Hilkenbergam no "Haas".

Hamiltonam par ātruma pārsniegšanu boksu celiņā tika piemērots 20 sekunžu sods, kas viņam neļāva tikt pie punktiem pēc apdzīšanas manevra pēdējā palī, apsteidzot Juki Cunodu ("RB"). Tas septiņkārtējo pasaulues čempionu atbīdīja uz 16.vietu.

Piektdien Verstapens uzvarēja arī sprinta kvalifikācijā, aiz sevis atstājot Leklēru, komandasbiedru Peresu un Rikjardo.

Kvalifikācija

Sestdien risinājās ar galveno sacensību jeb "Grand Prix" kvalifikācija, un tajā Verstapens turpināja būt priekšā visiem konkurentiem.

Apli pašreizējais pasaules čempions veica minūtē un 1:27,241 sekundēs.

Aiz viņa finišēja divi "Ferrari" piloti Šarls Leklērs (1:27,382) un Karloss Sainss (1:27,455).

Ceturtais bija Verstapena komandasbiedrs Serhio Peress (1:27,460), bet sešinieku noslēdza abi "McLaren" piloti, piekto vietu ieņemot Lendo Norisam (1:27,594) un sesto - Oskaram Piastri (1:27,675).

No septītās un astotās pozīcijas sacensības sāks abi "Mercedes" piloti, attiecīgi - Džordžs Rasels un Luiss Hamiltons, no devītās - Niko Hilkenbergs ("Haas), bet desmitās - Juki Cunoda (RB).

Pasaules eksčempions Fernando Alonso sasniedza vien 15. ātrāko laiku.

Maiami "Lielās balvas" izcīņa norisināsies svētdien.

Kopvērtējumā līderis ar 118 punktiem ir Verstapens. Peress viņam seko ar 91 punktu, Leklērs ar 83 un Sainss ar 73 punktiem.

Šosezon F-1 čempionātā tiks aizvadīti 24 posmi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !