Latvijas paralimpiskais jātnieks Rihards Snikus ceturtdien ieņēma devīto vietu Dānijā notiekošā Eiropas čempionāta komandu ieskaitē.

Snikus paralimpiskajā iejādē 1a medicīnas grupā tika pie 65,609 punktiem. Trīs no pieciem tiesnešiem viņam atvēlēja devīto labāko punktu summu, bet pārējie divi - astoto labāko punktu summu.

Tikmēr otrs Latvijas pārstāvis paralimpiskajā iejādē 1a medicīnas grupā Oskars Lukauskis saņēma 61,478 punktus, kas viņam deva 13.vietu 14 sportistu konkurencē.

Par labāko šajā ieskaitē kļuva Sofija Kristiansena no Lielbritānijas, kura iekrāja 76,391 punktu.

Snikus čempionātā startē ar zirgu Bloku, savukārt Lukauskis iejādē dodas ar zirgu Kadilaku.

Čempionāta turpinājumā 1a medicīnas grupā sestdien paredzēta individuālā distance, bet svētdien notiks brīvā stila sacensības.

Kā ziņots, Snikus pērn Londonā kļuva par pirmo Latvijas sportistu vēsturē, kurš startēja paralimpisko spēļu iejādes sacensībās. Viņš 1a medicīnas grupā, kurā piedalās sportisti ar vissmagākajām veselības problēmām, izcīnīja augsto ceturto vietu.