Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš pārstāv "HTC-Highroad" komandu, ceturtdien izcīnīja otro vietu Austrijas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) piektajā posmā.

157,2 kilometrus garā posma noslēgumā finišu pirmā sasniedza četru sportistu grupa, Smukulim finišējot uzreiz aiz brita Īana Stanarda ("Sky Procycling"), kurš izcīnīja pirmo uzvaru profesionālajā karjerā.

Savukārt trešais finišēja mājinieks Štefans Denifls ("Leopard Trek").

Pieci sportisti atrāvienā aizbrauca jau neilgi pirms posma pirmā kalnu kāpuma 27.kilometrā. Finišā lielā grupa ātrākajiem sportistiem zaudēja 49 sekundes.

Kopvērtējumā līderpozīcijā atrodas zviedrs Frēdriks Kesiakofs ("Astana"), tuvāko sekotāju Mauro Santambrodžio (BMC) no Itālijas apsteidzot par minūti un 18 sekundēm.

Savukārt Smukulis kopvērtējumā ieņem 42.vietu, no līdera atpaliekot par 17 minūtēm un 30 sekundēm.

Zīmīgi, ka visos posmos līdz šim Smukulis finišējis 50 labāko sportistu vidū - pirmajā posmā latvietis finišēja 36.vietā, otrajā posmā ieņēma 39.pozīciju, trešajā posmā finišu sasniedza 47.vietā, bet ceturtajā etapā ierindojās 49.pozīcijā.

Tikmēr vēl viens Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins ("Cofidis, Le Credit En Ligne") piektajā posmā finišēja 94.vietā, Stanardam zaudējot četras minūtes un sešas sekundes.

Kopvērtējumā Saramotins atrodas 89.vietā, no Kesiakofa atpaliekot 46 minūtes un 34 sekundes.

Velobraucienā būs astoņi posmi, un tas noslēgsies svētdien.

Kā ziņots, savas karjeras pirmo profesionālo uzvaru Smukulis izcīnīja martā, kad triumfēja prestižā Katalonijas velobrauciena pirmajā posmā.