Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no Krievijas komandas "Katjuša" piektdien ieņēma 65.vietu Francijā notiekošā daudzdienu velobrauciena Parīze-Nica, kas risinās UCI Pasaules tūres ietvaros, kalnainajā, piektajā, posmā.

Aizvadītajās 176 kilometrus garajās sacensībās pārliecinošu uzvaru izcīnīja austrālietis Ričijs Porte ("Sky Procycling"), kurš pēc pēdējā kilometrā veikta izrāviena par iespaidīgām 26 sekundēm spēja apsteigt krievu veterānu Denisu Meņšovu ("Katjuša").

Savukārt vēl pēc septiņām sekundēm distanci beidza pirmā grupiņa, kuras priekšgalā bija līdzšinējais kopvērtējuma līderis amerikānis Endrjū Telenskis ("Garmin-Sharp").

Tikmēr Smukulis posmu noslēdza grupā, kas uzvarētājam zaudēja 14 minūtes un trīs sekundes.

Kopvērtējumā par jauno līderi kļuva Porte, kurš tagad par 32 sekundēm apsteidz Telenski. Tikmēr Smukulis pakāpies uz 89.pozīciju 32 minūtes un 36 sekundes aiz līdera.

Kā ziņots, vēl pēc otrā posma Smukulis atradās augstajā kopvērtējuma 12.pozīcijā.

Velobrauciens ilgs līdz svētdienai, un tajā tiks aizvadīti septiņi posmi.

2013.gadā Pasaules tūrē risināsies 15 daudzdienu un 14 vienas dienas sacensības, ieskaitot leģendārās sprinta klasikas un slavenākos daudzdienu velobraucienus.