Latvijas riteņbraucēji Gatis Smukulis no "Katjuša" vienības un Aleksejs Saramotins no IAM komandas pirmdien finišēja līderu grupā Nīderlandē un Beļģijā notiekošā "Eneco Tour" velobrauciena pirmajā posmā.

Pirmajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 183,5 kilometru garš posms, kurā ātrākais finiša spurtā bija itālis Elia Viviani no "Sky" vienības, distanci veicot četrās stundās sešās minūtēs un 18 sekundēs.

Ar tādu pašu laiku finišēja 158 sportistu liela grupa, bet divi riteņbraucēji pirmdien no sacensībām izstājās.

No Latvijas riteņbraucējiem Saramotins tika klasificēts 25.vietā, bet Smukulis - 85.pozīcijā.

Otrdien sportisti veiks 180 kilometrus garu posmu, bet septiņu posmu garās sacensības noslēgsies svētdien.

"Eneco Tour" velobrauciens norisinās UCI Pasaules tūres laikā. Šogad tajā kopumā paredzētas 28 sacensības, ieskaitot leģendārās sprinta klasikas un slavenākos daudzdienu velobraucienus.

Kā zināms, Smukulis aprīlī piedzīvoja kritienu vēsturiskajā velobraucienā Parīze-Rubē, salaužot rokas spieķa kaulu, tāpēc trīs nedēļas nācās nostaigāt ar ģipsi.

Pagājušajā trešdienā Smukulis izcīnīja trešo vietu Polijas daudzdienu velobrauciena ceturtajā posmā, garantējot Latvijai vietu nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Savukārt Saramotins jūnijā izcīnīja septīto vietu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notikušo Eiropas spēļu šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā.