Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kurš pārstāv Šveices komandu IAM, pirmdien Francijā ieņēma 168.vietu 176 finišu sasniegušo vidū prestižā daudzdienu velobrauciena "Criterium du Dauphine" pirmajā posmā, kas ir vienas no UCI Pasaules tūres kalendārā iekļautajām sacīkstēm.

Par posma uzvarētāju kļuva francūzis Nasers Buani no "Cofidis" komandas, kurš 186 kilometrus garo distanci veica četrās stundās, 27 minūtēs un 53 sekundēs.

Lielās grupas finiša spurtā Buani pārspēja beļģi Jensu Debušēru ("Lotto Soudal"), bet trešais palika īrs Sems Benets ("Bora - Argon 18").

Tikmēr Saramotins finišēja braucēju grupiņā, kura no peletona atpalika par minūti.

Kopvērtējumā vadību saglabāja titulētais spānis Alverto Kontadors ("Tinkoff"), kurš svētdien uzvarēja četrus kilometrus garajā prologā. Viņš par sešām sekundēm apsteidz austrālieti Ričiju Porti (BMC).

Savukārt Saramotins līderim zaudē četras minūtes un 14 sekundes, ieņemot 164. vietu.

UCI Pasaules tūres kalendārā iekļautajās sacensībās sportisti turpinājumā līdz nākamajai svētdienai aizvadīs vēl sešus posmus.

Pērn šajās sacensībās no Latvijas sportistiem brauca Gatis Smukulis, kurš kalnainajā velobraucienā noslēguma kopvērtējumā ieņēma 116. vietu.

"Criterium du Dauphine" riteņbraucējiem kalpo arī kā gatavošanās pasaules prestižākajam daudzdienu velobraucienam "Tour de France", kas šogad sāksies 2. jūlijā.

Kā zināms, Saramotins IAM komandu pārstāv jau ceturto gadu, tomēr pēc šīs sezonas tā beigs pastāvēt.