Latvijas riteņbraukšanas komandas "Rietumu banka – Rīga" sportists Emīls Liepiņš trešdien izcīnīja augsto otro vietu UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena "Tour de Azerbaidjan" pirmajā posmā.

"Tour de Azerbaidjan" velobraucienam piešķirta UCI 1. kategorija, kas nodrošina arī profesionālo kontinentālo komandu dalību. Šajā gadā velobraucienā, kas notiek sesto reizi, iekļauti kopumā pieci posmi. Dalībnieku vidū ir sešas profesionālās kontinentālās komandas, tostarp Krista Neilanda pārstāvētā "Israel Cycling academy" ar mūsu sportistu sastāvā.

Prestižajās sacensībās startē arī Latvijas labākā riteņbraukšanas komandas "Rietumu banka – Rīga", kuru velobraucienā pārstāv seši sportisti – Emīls Liepiņš, Pēters Prūss, Armands Bēcis, Ēriks Toms Gavars, Klāvs Rubenis un Deins Kaņepējs.

Sacensību pirmajā posmā dalībnieki mērojās spēkiem 148,6 kilometru garajā distancē bez nopietniem kāpumiem. Trasē sportisti turēja ļoti augstu vidējo ātrumu, kas pārsniedza 48 kilometrus stundā. Pēc atrāviena likvidēšanas, kurā nebija neviens no Latvijas sportistiem, notika spraiga cīņa par labāku pozīciju finiša spurtam. Ļoti aktīvi peletona priekšā bija "Rietumu banka – Rīga" sportisti, kuru mērķis bija pēc iespējas labākā pozīcijā nogādāt savu līderi šajā posmā – Emīlu Liepiņu.

Jāņem vērā, ka 20 kilometrus pirms finiša Liepiņš piedzīvoja kritienu, tomēr ar komandas biedru palīdzību spēja panākt lielo grupu un atgriezties cīņā par uzvaru.

Aizraujošā cīņā par uzvaru Emīls finišēja otrajā vietā, piekāpjoties tikai "Israel Cycling academy" komandas pārstāvim un Igaunijas čempionam Mihkelam Raimam, kura labā lielisku darba apjomu paveica Krists Neilands. Trešo vietu sacensībās izcīnīja Itālijas profesionālās kontinentālās komandas "Nippo – Vini Fantini" braucējs Paulo De Negri. Uzvarētājs trasē pavadīja 3 stundas 4 minūtes un 11 sekundes. Toma Flakša audzēknis Emīls Liepiņš par iegūto otro vietu arī saņēma 5 pasaules ranga punktus.

No pārējiem "Rietumu banka – Rīga" riteņbraucējiem, kuri paveica lielisku darba apjomu, 39. vietā finišēja Armands Bēcis, 53. bija Pēters Prūss, 79. Klāvs Rubenis, 101. Ēriks Toms Gavars, 126. Deins Kaņepējs. Krists Neilands, paveicot lielisku darbu savas komandas labā, finišēja 46. vietā.

Velobrauciena otrajā posmā 130 sacensības turpinošo dalībnieku sagaidīs 186, 5 kilometru garš otrais posms ar vairākiem nozīmīgiem kāpumiem.