Foto: Publicitātes attēli

Itālijā notiekošā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Tirreno – Adriatico” ceturtajā posmā uzvaru episkā cīņā par spīti piedzīvotajiem diviem kritieniem izcīnīja “Astana” komandas Kazahstānas riteņbraucējs Aleksejs Lutsenko. Toms Skujiņš kritieniem bagātajā posmā finišēja 23. vietā, bet Krists Neilands iesaistījās dienas atrāvienā, etapu noslēdzot 91. pozīcijā.

Nopietns pārbaudījums sestdien sagaidīja prestižā "Tirreno – Adriatico" daudzdienu velobrauciena dalībniekus. Ceturtajā posmā tika veikta 221 kilometru gara distance ar virkni dažāda garuma un stāvuma kalniem. Vienā no kāpumiem stāvuma pakāpe pārsniedza 19 procentus.

Dienas atrāvienā spēja iesaistīties desmit braucēju liela līderu grupa. Par prieku Latvijas līdzjutējiem, visnotaļ spēcīgajā atrāvienā spēja būt arī Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands ("Israrel Cycling academy"). Kopā ar kuldīdznieku bija arī viens no "Trek – Segafredo" līderiem Jaspers Streivens, Vācijas eksčempions Markuss Burghards ("Bora – hansgrohe"), Džovanni Viskotni ("Nerri Sotoli") un citi.

Lielā grupa ļāva līderiem iegūt vairāk nekā deviņu minūšu lielu pārsvaru, tomēr tad pārsvars samērā strauji saruka. Kad līdz finišam bija atlikuši 50 kilometri, Neilanda grupa peletonam bija priekšā vairs tikai 1 minūti un 30 sekundes. Peletonā, kas jau bija sācis dalīties, kontroli uzņēmās "Astana" vienība, kuras līderis ir Kazahstānas čempions Aleksejs Lutsenko.

Sacensības neiztika arī bez nepatīkamiem kritieniem. Spēcīgais vējš uz trases bija uzpūtis dažādus netīrumus, kas arī bija pie vainas vienam no kritienam.

Atrāviens tika panākts nedaudz vairāk nekā 30 kilometrus pirms finiša. Drīz vien Lutsenko spēja iegūt nelielu pārsvaru pār sekotāju grupu, to laika gaitā palielinot līdz vairāk nekā vienai minūtei, tomēr tad viņš piedzīvoja kritienu. Lai arī pārsvars sadila līdz 40 sekundēm, Lutsenko spēja saglabāt vadību. Ar mērķi panākt līderi, no sekotāju grupas aizbēga Primožs Rogličs un kopvērtējuma vadībā esošais Adams Jeitss. Abiem sekoja arī Lutsenko komandas biedrs Jakobs Fūglsangs. Sešus kilometrus pirms finiša Lutsenko pārsvars bija vairs tikai 11 sekundes.

Divus kilometrus pirms finiša Lutsenko piedzīvoja vēl vienu kritienu, tomēr joprojām saglabāja nelielu vadību. Sekotāju trio viņu panāca vien 600 metrus pirms finiša. Dramatiskā finiša spurtā par spīti neveiksmēm Lutsenko spēja izcīnīt uzvaru. Trasē viņš pavadīja 5 stundas 16 minūtes un 29 sekundes. Ar otro vietu nācās samierināties Rogličam, bet trešais bija Jeitss (abi +00:00:00).

Toms Skujiņš smagajā etapā finišēja cienījamajā 23. vietā, 44 sekundes aiz Lutsenko. Tikmēr Krists Neilands pēc tam, kad tika noķerts, turpināja cīnīties līdz galam. Latvietis finišēja vienā sekotāju grupā ar Peteru Saganu un ierindojās 91. vietā, 20 minūtes un 11 sekundes aiz uzvarētāja. Jāpiebilst, ka vēdera problēmu dēļ no sacensībām izstāties bija spiests pērnā gada "Tour de France" kopvērtējuma uzvarētājs Geraints Tomass.

Kopvērtējumā līdera godu saglabā Jeitss, kurš tuvāko sekotāju Rogliču apsteidz par 7 sekundēm. Velobrauciens turpināsies svētdien, kad tiks veikta 180 kilometru garais piektais posms, kura beigās tiks veikti četri apļi ar diviem izteiktiem kāpumiem katrā no tiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!