Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Kristens Krīgers un Vineta Pētersone sestdien tika kronēti par Latvijas nacionālā čempionāta BMX riteņbraukšanā elites grupas čempioniem, bet šīs sacensības tika aizvadītas jaunuzceltajā trasē, kas nosaukta leģendārā olimpieša Māra Štromberga vārdā.

Sestdien Valmierā tika atklāta jaunuzceltā BMX riteņbraukšanas trase, kas nosaukta par godu valmierietim un divkārtējam olimpiskajam čempionam Štrombergam. Trasei dots nosaukums "Māra Štromberga BMX trase "Valmiera"". To ar svinīgu lentas pārgriešanu atklāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs.

Pirms paredzētajām Latvijas čempionāta cīņām sportisti trasē veica goda apli, tādējādi simboliski atklājot jaunuzcelto trasi, kurā nākamajā nedēļā norisināsies Eiropas BMX čempionāts.

Elites grupā vīriem uzvarētājs tika noteikts četru braucienu summā. Pirmajā braucienā triumfēja Helvijs Babris, kamēr galvenais favorīts Krīgers piedzīvoja kritienu. Tikmēr atlikušajos trijos braucienos tieši Krīgers svinēja uzvaras, bet visas trīs reizes otrais bija Babris.

Abiem sportistiem sacensību noslēgumā bija vienāds punktu skaits, tomēr čempiona titulu izcīnīja Krīgers, kurš bija labākais tieši pēdējā braucienā. Babrim otrā vieta, bet trešo vietu pēdējā braucienā nodrošināja Filips Krists Rozītis. Tikmēr ārpus goda pjedestāla palika pērnā gada čempions Mikus Strazdiņš.

Savukārt Elites dāmu grupā visos braucienos uzvarēja un par čempioni kļuva Pētersone. Otrā vieta Megijai Agatei Deičmanei, bet pirmajā braucienā krita un tālāk sacensības turpināt nevarēja Vanesa Buldinska.

Junioru konkurencē puišiem Latvijas čempiona titulu izcīnīja Rinalds Kārkliņš, kamēr otrais bija Valters Dzelme. Kritiens par titulu liedza cīnīties Nikam Rožukalnam. Tikmēr junioru meiteņu grupā pirmā vieta Kristiānai Valainei no Preiļiem.

Iepriekš jau ziņots, ka nākamnedēļ Valmierā gaidāmajam Eiropas čempionātam BMX riteņbraukšanā reģistrējušies 1060 dalībnieki no 25 valstīm.

Sacensības jaunatklātajā BMX trasē notiks no 11. līdz 14. jūlijam, bet Latviju nozīmīgajā notikumā pārstāvēs 237 dalībnieki.

Elites grupā uz starta 13.jūlijā dosies tādas pasaules BMX zvaigznes kā Niks Kimmans, Žoriss Dodē, Silveins Andrē, Kails Evanss un Laura Smuldersa

Valmierā notiekošajā Eiropas čempionātā Elites braucējiem būs iespēja cīnīties par Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!